Chelestini CSKA futbolchilari charchamadi deydi
CSKA jamoasining bosh murabbiyi Fabio Chelestini Rossiya chempionatining birinchi turida «Orenburg»ga qarshi o‘tkazilgan o‘yindagi futbolchilarning charchagani haqidagi savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Shveysariyalik mutaxassis o‘z jamoasi o‘yin oxirida charchagani haqidagi fikrga qo‘shilmadi. Unga ko‘ra, «Orenburg»ning uch-to‘rt futbolchisida oyog‘ida mushaklarning qisqarishi kuzatilgan, ya’ni ular spazmlar bilan qiynalgan.
Biroq CSKA futbolchilari charchashiga qaramay, mushak spazmlari yoki kramp bo‘lmagan. Klub matbuot xizmati murabbiy so‘zlarini aynan shunday keltirmoqda.
Eslatib o‘tamiz, «Orenburg» va CSKA o‘rtasidagi uchrashuv 0:0 hisobida durang bilan yakunlandi. Ikkinchi turda CSKA o‘z maydonida Grozniyning «Akhmat» jamoasini qabul qiladi.
Vladimir Slishkovich boshqaruvidagi «Orenburg» esa o‘z maydonida Makhachkaladagi «Dinamo» bilan uchrashadi. Bu o‘yinlar jamoalarning mavsumdagi keyingi bahslari bo‘ladi.

Челестини говорит, что футболисты ЦСКА не устали
Главный тренер команды ЦСКА Фабио Челестини ответил на вопрос о том, устали ли футболисты в игре против «Оренбурга» в первом туре чемпионата России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Швейцарский специалист не согласился с мнением о том, что его команда устала в конце игры. По его словам, у трех-четырех футболистов «Оренбурга» наблюдались судороги в ногах, то есть они страдали от спазмов.
Однако, несмотря на усталость футболистов ЦСКА, судорог или крамп не было. Пресс-служба клуба приводит слова тренера именно так.
Напомним, что встреча между «Оренбургом» и ЦСКА завершилась вничью 0:0. Во втором туре ЦСКА примет на своем поле грозненский «Ахмат».
«Оренбург» под руководством Владимира Слишковича сыграет на своем поле с махачкалинским «Динамо». Эти игры станут следующими матчами команд в сезоне.