Mbeumo: Manchester Yunaytedga o‘tish orzum edi
Hujumchi Brian Mbeumo «Brentford» jamoasidan «Manchester Yunayted»ga o‘tishi haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U klubning unga bo‘lgan qiziqishini bilgan zahoti «Yunayted»ga qo‘shilish haqida qaror qabul qilganini ta’kidladi. Mbeumo shunday dedi: «Manchester Yunaytedga o‘tish imkoniyati paydo bo‘lganda, men darhol undan foydalanishim kerakligini angladim.
Bu men bolaligimda futbolkalarini kiyib o‘sgan orzu qilgan jamoamdir. Maqsadim har kuni o‘z ustimda ishlash va yaxshilanishdir.
Men Rubyen Amorima boshchiligida va yuqori darajadagi futbolchilar bilan birga o‘ynab, yangi darajaga chiqishga tayyorman. Stadiondagi o‘ziga xos muhit va klubning kelajakdagi katta rejalarini ko‘p eshitdim.
Yunayted buyuk klub bo‘lib, ajoyib stadion va ajoyib muxlislar bilan faxrlanadi. Biz eng yirik sovrinlar uchun kurashishga qat’iy niyatdaman».
«Manchester Yunayted» kamerunlik hujumchini 65 million funtga sotib oldi, shuningdek, qo‘shimcha bonuslar uchun yana olti million funt ajratilgan.

Mbeumo: Я мечтал о переходе в Манчестер Юнайтед
Нападающий Брайан Мбеумо высказал свои мысли о переходе из «Брентфорда» в «Манчестер Юнайтед». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что, узнав о заинтересованности клуба, сразу принял решение о переходе в «Юнайтед». Мбеумо сказал: «Когда появилась возможность перейти в Манчестер Юнайтед, я сразу понял, что должен ею воспользоваться.
Это команда, в футболках которой я вырос в детстве. Моя цель — работать над собой и улучшаться каждый день.
Я готов подняться на новый уровень, играя под руководством Рубьена Аморима и с высококлассными футболистами. Я много слышал о уникальной атмосфере на стадионе и больших планах клуба на будущее.
Юнайтед — великий клуб, гордящийся своим великолепным стадионом и замечательными болельщиками. Я полон решимости бороться за самые крупные трофеи».
«Манчестер Юнайтед» приобрел камерунского нападающего за 65 миллионов фунтов, а также выделил еще шесть миллионов фунтов в качестве дополнительных бонусов.