Serik jamoasi uy o‘yinlarini Antalya arenada o‘tkazadi
«Serik Belediyespor» jamoasining bosh murabbiyi Sergey Yuran jamoaning Turkiya chempionatidagi uy o‘yinlarini qaysi arenada o‘tkazishi haqida ma’lumot berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, o‘tgan mavsumda «Serik» uy uchrashuvlarini «Mardan» stadionida o‘tkazgan. Ammo birinchi divizionga ko‘tarilgach, uy o‘yinlarini «Antalya Arena» stadionida o‘tkazish rejalashtirilgan.
Mazkur stadionda Superliga jamoasi «Antalyaspor» o‘ynaydi. «Serik» klubining o‘z stadionida esa hozirda rekonstruksiya ishlari davom etmoqda.
Turk klubining investorlaridan biri rossiyalik tadbirkor Tufan Sadygov hisoblanadi. U avval Moskva yaqinidagi «Khimki» jamoasiga moliyaviy yordam ko‘rsatgan, biroq hozirda sud jarayoni ostida turibdi.
Yaqinda klub tarkibiga Sadygovning o‘g‘li – hujumchi Ilya Sadygov qo‘shildi. U ham bosh murabbiy Yuran boshqaruvidagi «Khimki»da o‘ynagan tajribaga ega.
Ushbu o‘zgarishlar «Serik Belediyespor»ning birinchi divizionda o‘z o‘rnini mustahkamlashga intilishining bir qismi sifatida qaralmoqda.

Команда Серик будет проводить домашние игры на арене Анталья
Главный тренер команды «Serik Belediyespor» Сергей Юран сообщил, на каком стадионе команда будет проводить свои домашние игры в чемпионате Турции. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в прошлом сезоне «Серик» проводил домашние матчи на стадионе «Мардан». Однако после повышения в первую лигу планируется проводить домашние игры на стадионе «Анталия Арена».
На этом стадионе играет команда Суперлиги «Антальяспор». В своем стадионе клуб «Серик» в настоящее время проводит реконструкцию.
Одним из инвесторов турецкого клуба является российский предприниматель Туфан Садыгов. Ранее он оказывал финансовую помощь команде «Химки» под Москвой, но сейчас находится под судебным разбирательством.
Недавно в состав клуба вошел сын Садыгова – нападающий Илья Садыгов. У него также есть опыт игры в «Химках» под руководством главного тренера Юрана.
Эти изменения рассматриваются как часть стремления «Serik Belediyespor» укрепить свои позиции в первой лиге.