Mofokeng uchun uchta xorijiy klub qiziqmoqda
Legalbet nashrining xabar berishicha, futbolchining xizmatlariga nafaqat Rossiyaning Tolyatti shahridagi "Akron" va Nijegorodning "Pari NN" klublari, balki Amerika Qo‘shma Shtatlarining MLS ligasi vakili "San-Diyego" klubi ham qiziqish bildirmoqda. "San-Diyego" klubi vakillari futbolchini sotib olish imkoniyatini o‘rganish uchun so‘rov yuborgan.
Mofokeng 20 yoshda bo‘lib, u "Orlando" klubining tarbiyalanuvchisi hisoblanadi. U 2023 yildan beri asosiy tarkibda maydonga tushmoqda va o‘tgan yil Janubiy Afrika terma jamoasida debyut qilgan.
Asosan chap qanot hujumchisi sifatida o‘ynaydigan futbolchining bozor qiymati taxminan 1,6 million yevro atrofida baholanmoqda. Uning yoshligi va tajribasi kelajakda yanada yuqori darajaga ko‘tarilishiga umid uyg‘otadi.
Shu sababli, xorijiy klublar tomonidan qiziqishning oshishi tabiiy holatdir. Mofokengning faoliyati va transfer holatlari diqqat bilan kuzatilmoqda.

Три зарубежных клуба заинтересованы в Мофокенг
Нападающий клуба "Орландо Пайретс" из Южноафриканской Республики Релеобил Мофокен продолжает привлекать внимание зарубежных клубов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации издания Legalbet, интерес к услугам футболиста проявляют не только российские клубы "Акрон" из Тольятти и "Пари НН" из Нижнего Новгорода, но и представитель MLS из Соединенных Штатов клуб "Сан-Диего". Представители "Сан-Диего" отправили запрос, чтобы изучить возможность покупки футболиста.
Мофокену 20 лет, он является воспитанником клуба "Орландо". С 2023 года он выступает в основном составе и дебютировал в национальной сборной Южной Африки в прошлом году.
Футболист, который в основном играет на позиции левого нападающего, оценивается в примерно 1,6 миллиона евро. Его молодость и опыт внушают надежду на дальнейший рост на более высоком уровне.
Поэтому рост интереса со стороны зарубежных клубов является естественным явлением. Деятельность Мофокена и его трансферные ситуации внимательно отслеживаются.