Mostovoy: Futbolchilar o‘ynaydi, murabbiy farqi yo‘q
O‘tgan yillarda mashhur bo‘lgan futbolchi Aleksandr Mostovoy poytaxtning «Dinamo» jamoasi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Valeriy Karpin boshchiligidagi jamoaning birinchi o‘yini o‘z maydonida «Baltika»ga qarshi bo‘lib, uchrashuv 1:1 hisobida yakunlandi. Mostovoyning so‘zlariga ko‘ra, hozirgi kunda «Dinamo» jamoasida hech qanday o‘zgarishlar yuz bermayapti.
Futbolda qoidalar uzoq vaqtdan beri bir xil, hamma futbolchilar o‘ynaydi, shuning uchun kim boshqaruvida bo‘lishi katta farq qilmaydi. Rossiya chempionatining ikkinchi turida «Dinamo» «Rostov» jamoasini qabul qiladi, bu jamoada Valeriy Karpin ilgari ishlagan.
O‘yinning boshlanish vaqti 26 iyul, shanba kuniga to‘g‘ri keladi va Moskva vaqti bilan soat 17:30 da boshlanadi. O‘tgan mavsumda «Dinamo» Rossiya Premer-ligasida beshinchi o‘rinni egallagan.

Mostovoy: Футболисты играют, тренер не имеет значения
В прошедшие годы известный футболист Александр Мостовой высказал мнение о столичной команде «Динамо». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Первый матч команды под руководством Валерия Карпина прошел на своем поле против «Балтики», встреча завершилась со счетом 1:1. По словам Мостового, в настоящее время в команде «Динамо» никаких изменений не происходит.
В футболе правила давно одни и те же, все футболисты играют, поэтому кто будет у руля, не имеет большого значения. Во втором туре чемпионата России «Динамо» примет команду «Ростов», в которой ранее работал Валерий Карпин.
Время начала игры 26 июля, это суббота, и начнется в 17:30 по московскому времени. В прошлом сезоне «Динамо» заняло пятое место в Российской Премьер-лиге.