Ruben Klyuver «Lion» klubiga o‘tishi mumkin
Portugaliya «Kaza Pia» klubining markaziy himoyachisi Ruben Klyuver Fransiya chempionatiga ko‘chib o‘tishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
RMC Sport xabariga ko‘ra, futbolchining xizmatlariga «Lion» klubi qiziqish bildirmoqda. Manbaga ko‘ra, tomonlar futbolchini sotish bo‘yicha kelishuvga erishgan.
Ruben Klyuver mashhur sobiq futbolchi Patrik Klyuverning o‘g‘li hisoblanadi. U «Barselona», «Ayaks» va Niderlandiya terma jamoasida o‘ynagan.
Kelishuv narxi 3 million yevro deb belgilangani ma’lum. O‘tgan mavsumda 24 yoshli futbolchi barcha klub musobaqalarida jami 24 ta o‘yinda maydonga tushib, 7 ta ogohlantirish olgan, 1 ta gol urgan va 1 ta golga uzatma bergan.
Uning jamoasi chempionat jadvalida to‘qqizinchi o‘rinni egalladi. Ruben Klyuverning yangi jamoasida faoliyati davomida qanday natijalar ko‘rsatishi katta qiziqish uyg‘otmoqda.

Рубен Клювер может перейти в клуб «Лион»
Центральный защитник португальского клуба «Каза Пиа» Рубен Клювер может перейти в чемпионат Франции. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации RMC Sport, клуб «Лион» проявляет интерес к услугам футболиста. По данным источника, стороны достигли соглашения о продаже игрока.
Рубен Клювер является сыном известного бывшего футболиста Патрика Клювера. Он играл за «Барселону», «Аякс» и сборную Нидерландов.
Сумма соглашения составила 3 миллиона евро. В прошлом сезоне 24-летний футболист провел 24 матча во всех клубных соревнованиях, получил 7 предупреждений, забил 1 гол и сделал 1 голевую передачу.
Его команда заняла девятое место в таблице чемпионата. Вызывает большой интерес, какие результаты покажет Рубен Клювер в своей новой команде.