Manchester Yunayted Ekitikeni olishga urinib ko‘rdi
Manchester Yunayted Frankfurtning Ayntraxt klubidan hujumchi Ugo Ekitikeni sotib olishga harakat qilgan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lum bo‘lishicha, Liverpul allaqachon fransiyalik futbolchi bilan shartnoma tuzgan va uning klubi bilan kelishuv yaqin kunlarda amalga oshirilishi kutilmoqda. Jurnalist Devid Ornshteynning ma’lumotlariga ko‘ra, o‘tgan hafta Manchester Yunayted Liverpuldan oldin Ekitikeni qo‘lga kiritishga uringan, ammo bu harakat muvaffaqiyatsiz yakunlangan, chunki ikki klub o‘rtasida kelishuv allaqachon mavjud edi.
23 yoshli hujumchining transferi Liverpulga bonuslar bilan birga 90 million yevrodan oshishi taxmin qilinmoqda. O‘tgan mavsumda Ekitike barcha musobaqalarda 48 ta o‘yinda maydonga tushib, 22 ta gol urgan va 12 ta golga uzatma bergan.
Ushbu ko‘rsatkichlar uning jamoaga qo‘shgan katta hissasini namoyish etadi. Shunday qilib, Liverpul futbolchining xizmatlarini qo‘lga kiritish bo‘yicha aniq qadam tashlagan va bu transfer jamoa tarkibini sezilarli darajada kuchaytirishi kutilmoqda.

Манчестер Юнайтед попытался подписать Экитикена
Manchester Юнайтед пытался подписать нападающего Уго Экитикэ из клуба Франкфурт Айнтрахт. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно информации, Ливерпуль уже подписал контракт с французским футболистом, и ожидается, что соглашение с его клубом будет достигнуто в ближайшие дни. По данным журналиста Дэвида Орнштейна, на прошлой неделе Manchester Юнайтед пытался подписать Экитикэ раньше Ливерпуля, но эта попытка завершилась неудачей, так как соглашение между двумя клубами уже существовало.
Трансфер 23-летнего нападающего, как ожидается, превысит 90 миллионов евро с бонусами для Ливерпуля. В прошлом сезоне Экитикэ провел 48 матчей во всех соревнованиях, забил 22 гола и отдал 12 голевых передач.
Эти показатели демонстрируют его значительный вклад в команду. Таким образом, Ливерпуль сделал конкретный шаг к подписанию игрока, и ожидается, что этот трансфер значительно усилит состав команды.