Manchester Yunayted Jekson uchun asosiy nomzod bo‘ldi
Kelajakda «Chelsea» jamoasining hujumchisi Nikolas Jeksonning faoliyati «Manchester United» bilan bog‘liq bo‘lishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
The Sun nashrining xabar berishicha, 25 yoshli senegallik futbolchi «Napoli» va «Milan» jamoalarining takliflarini rad etgan, chunki u o‘z faoliyatini aynan Angliya Premer Ligasi doirasida davom ettirishni istaydi. Hozirda «Manchester United» Jekson uchun asosiy nomzod sifatida ko‘rilmoqda.
Taxminlarga ko‘ra, «Manchester United» hujumchi uchun taxminan 80 million funt sterling to‘lashi kerak bo‘ladi. O‘tgan mavsumda Jekson «Chelsea» safida barcha musobaqalarda jami 37 o‘yinda maydonga tushib, 13 ta gol urdi va 6 ta golga uzatma berdi.
Shunga qaramay, mavsum yakunida u start tarkibidan tashqarida qoldi, chunki jamoaga Liam Delap qo‘shildi va Joao Pedroning jamoadagi roli oshdi. Bu esa Jeksonning asosiy tarkibdagi o‘rnini cheklab qo‘ydi.
Hozirda uning kelajagi haqida ko‘plab taxminlar mavjud bo‘lib, «Manchester United» bilan kelishuvga erishilishi ehtimoli katta.

Манчестер Юнайтед стал основным кандидатом на Джексона
В будущем деятельность нападающего команды «Челси» Николаса Джексона может быть связана с «Манчестер Юнайтед». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации издания The Sun, 25-летний сенегальский футболист отклонил предложения команд «Наполи» и «Милан», так как он хочет продолжить свою карьеру именно в рамках Английской Премьер-лиги. В настоящее время «Манчестер Юнайтед» рассматривается как основной кандидат на Джексона.
По предположениям, «Манчестер Юнайтед» должен будет заплатить за нападающего около 80 миллионов фунтов стерлингов. В прошлом сезоне Джексон провел 37 матчей за «Челси» во всех соревнованиях, забив 13 голов и отдав 6 голевых передач.
Тем не менее, в конце сезона он остался вне стартового состава, так как в команду пришел Лиам Делап, а роль Жоау Педро в команде возросла. Это ограничило место Джексона в основном составе.
В настоящее время существует множество предположений о его будущем, и вероятность достижения соглашения с «Манчестер Юнайтед» велика.