Poytaxt jamoasi CSKA 24 yoshli urugvaylik hujumchi Tyaqo Palasiosga qiziqish bildirmoqda va uni ijaraga olish hamda keyinchalik sotib olish huquqi bilan kelishuvga erishish imkoniyatini ko‘rib chiqmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu ma’lumotni Legalbet manbasi taqdim etmoqda. Biroq, manbaning bildirishicha, argentinalik Estudiyantes klubi faqat to‘liq transfer bo‘yicha muzokaralar olib borishga tayyor, ijara shartlarini muhokama qilishga hozircha rozi emas.
Estudiyantes klubi Palasiosning qiymatini taxminan 12 million yevroga baholamoqda. Joriy Argentina chempionatida Palasios 18 ta o‘yinda maydonga tushib, uchta gol urgan va ikki golga assistentlik qilgan.
Uning yaxshi o‘yinlari Yevropaning bir qator klublarining e’tiborini jalb qilmoqda. Shu sababli, uning transferi bo‘yicha muzokaralar davom etmoqda va kelajakda CSKA uni jamoaga qo‘shib olish imkoniyatini ko‘rib chiqmoqda.
Palasiosning faoliyati va natijalari uning qadrini oshirmoqda va bu uning professional faoliyatida muhim bosqich hisoblanadi.

ЦСКА отказался от аренды Паласиоса
Столичная команда ЦСКА проявляет интерес к 24-летнему уругвайскому нападающему Тьяго Паласиосу и рассматривает возможность аренды с правом последующего выкупа. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Эту информацию предоставляет источник Legalbet. Однако, по данным источника, аргентинский клуб Эстудиантес готов вести переговоры только по полному трансферу, пока не согласен обсуждать условия аренды.
Клуб Эстудиантес оценивает Паласиоса примерно в 12 миллионов евро. В текущем чемпионате Аргентины Паласиос провел 18 матчей, забил три гола и отдал две голевые передачи.
Его хорошие выступления привлекают внимание ряда европейских клубов. Поэтому переговоры о его трансфере продолжаются, и в будущем ЦСКА рассматривает возможность его подписания.
Достижения и результаты Паласиоса повышают его ценность, и это является важным этапом в его профессиональной карьере.