Luis Diasning Bavariyaga o‘tish ehtimoli 65 foiz
Mashhur insayder Fabrizio Romano «Liverpul» klubi hujumchisi Luis Diasning «Bavariya» klubiga o‘tishi mumkinligi haqida ma’lumot berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Myunxenning yirik klubi 28 yoshli futbolchini asosiy transfer maqsadlaridan biri sifatida belgilagan. Romanoning xabariga ko‘ra, Diasning Germaniyaga o‘tish ehtimoli taxminan 65 foizni tashkil qiladi, chunki kolumbiyalik futbolchi «Bavariya»ga o‘tishni juda xohlamoqda.
«Liverpul» Luis Diasni 67,5 million yevroga sotishga rozi bo‘lmadi. Mavjud mish-mishlarga ko‘ra, Germaniya chempionlari futbolchi uchun taxminan 70 million yevro taklif qilishga tayyor.
Diasning «Liverpul» bilan amaldagi shartnomasi 2027 yil iyun oyining oxirigacha amal qiladi. Bu transfer futbol olamida katta qiziqish uyg‘otmoqda va tomonlar kelishuvga erishishga harakat qilmoqda.

Вероятность перехода Луиса Диаса в Баварию составляет 65 процентов
Известный инсайдер Фабрицио Романо сообщил о том, что нападающий клуба «Ливерпуль» Луис Диас может перейти в клуб «Бавария». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Крупный клуб из Мюнхена определил 28-летнего футболиста в качестве одной из основных трансферных целей. По информации Романо, вероятность перехода Диаса в Германию составляет примерно 65 процентов, так как колумбийский футболист очень хочет перейти в «Баварию».
«Ливерпуль» не согласился продать Луиса Диаса за 67,5 миллиона евро. Согласно существующим слухам, чемпионы Германии готовы предложить за футболиста около 70 миллионов евро.
Контракт Диаса с «Ливерпулем» действует до конца июня 2027 года. Этот трансфер вызывает большой интерес в футбольном мире, и стороны пытаются достичь соглашения.