CSKA jamoasining yarim himoyachisi Mateus Alves yaqin oradagi Braziliya yoshlar terma jamoasi yig‘iniga borolmaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klub kommunikatsiyalar bo‘yicha direktori Kirill Breydo o‘zining Telegram sahifasida ma’lum qilishicha, bunday qaror FIFA rasmiy taqvimidan tashqari yig‘in o‘tkazilishi bilan bog‘liq. Rossiya chempionati allaqachon boshlandi va poytaxt jamoasi bosh murabbiylari Alvesdan yaqin o‘yinlarda foydalanishni rejalashtirmoqda.
CSKA rahbariyati futbolchilar milliy terma jamoalarga chaqirilishini katta hurmat bilan qabul qilishini hamda Alvesning taklif qilinishidan faxrlanishini ta’kidladi. Shu bilan birga, hozirgi vaqtda klub va futbolchi uchun eng muhim vazifa yangi jamoaga tez moslashish hamda chempionatdagi joriy vazifalarni bajarishda yordam berishdir.
Eslatib o‘tamiz, 20 yoshli yarim himoyachi 10 iyul kuni «San-Paulu» klubidan Moskva jamoasiga o‘tgan va besh yillik shartnoma imzolagan.

CSKA не отправил Матеуса Алвеша в сборную Бразилии
Полузащитник ЦСКА Матеус Алвеш не сможет принять участие в ближайшем сборе молодежной сборной Бразилии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Директор по коммуникациям клуба Кирилл Брейдо сообщил на своей странице в Telegram, что такое решение связано с проведением сбора вне официального календаря ФИФА. Чемпионат России уже начался, и тренеры столичной команды планируют использовать Алвеша в ближайших матчах.
Руководство ЦСКА также подчеркнуло, что с большим уважением относится к вызовам игроков в национальные сборные и гордится вызовом Алвеша. В то же время, в настоящее время главной задачей для клуба и игрока является быстрая адаптация в новой команде и помощь в выполнении текущих задач в чемпионате.
Напомним, что 20-летний полузащитник перешел в московский клуб из «Сан-Паулу» 10 июля и подписал пятилетний контракт.