Paltsev transferi Spartak himoyasini kuchaytiradi
Moskva “Spartak” klubining sobiq rahbari Yuri Pervak, Makhachkala “Dinamo” jamoasining himoyachisi Valentin Paltsevning “qizil-oq” jamoasiga o‘tishi mumkinligi haqidagi xabarni sharhladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Pervakning so‘zlariga ko‘ra, “Spartak”da markaziy himoyachilardan biri yetishmayapti. Yana bitta himoyachi jamoaga kuch qo‘shadi, ammo u jamoaga moslashishi va jamoa bilan yaxshi ishlashi zarur.
Bu jarayon vaqt talab qiladi. Mutaxassis fikricha, Paltsev asosiy tarkibga kirishiga hech qanday kafolat yo‘q.
Buning hammasi futbolchining istagi va mehnatsevarligiga bog‘liq bo‘ladi. Avvalroq, Paltsevning “Spartak”ga transferi uchun kamida to‘rt million yevro miqdorida to‘lov amalga oshirilishi haqida xabarlar tarqalgan edi.

Передача Пальцева усилит защиту Спартака
Бывший президент московского клуба «Спартак» Юрий Первак прокомментировал информацию о возможном переходе защитника махачкалинского «Динамо» Валентина Палтсева в «красно-белую» команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Пervaка, в «Спартаке» не хватает одного из центральных защитников. Еще один защитник добавит силы команде, однако ему необходимо адаптироваться и хорошо работать с командой.
Этот процесс требует времени. По мнению специалиста, нет никаких гарантий, что Палтsev войдет в основной состав.
Все будет зависеть от желания и трудолюбия футболиста. Ранее сообщалось, что для трансфера Палтсева в «Спартак» будет произведен платеж в размере не менее четырех миллионов евро.