Felix Bryx Neymarni haqiqiy futbol afsonasi deb atadi
FIFA toifasidagi sobiq hakam Felix Bryx o‘z faoliyati davomida uchragan eng katta soxtakor haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, hozirgi kunda simulyatsiya qilish ancha qiyinlashgan, chunki VAR tizimi joriy etilgan. Bryxning fikricha, o‘sha davrda Neymar haqiqiy afsona edi.
Uning yuzidagi kuchli emotsiyalar hakamni tinchlantirardi, chunki jarohat olgan o‘yinchi harakat qilmay, bir joyda yotardi, maydonda yiqilib yotib, o‘ynayotgan kabi ko‘rinmas edi. Bundan oldin Neymar «Barselona» va «PSJ» jamoalarida o‘ynagan, biroq jarohatlar sababli maydonga kam chiqgan.
U «Al-Xilal» tarkibida ham ro‘yxatdan o‘tgan, ammo ko‘p o‘yin o‘tkazmagan. Hozirda u braziliyalik «Santos» klubida o‘ynaydi va aynan shu jamoaning tarbiyalanuvchisi hisoblanadi.
Felix Bryxning ta’kidlashicha, o‘yinchilarning haqiqiy jarohatlari va simulyatsiyalari o‘rtasida aniq farq bor va zamonaviy texnologiyalar hakamlar ishini osonlashtiradi.

Феликс Брых назвал Неймара настоящей футбольной легендой
Бывший судья ФИФА Феликс Брих поделился своими мыслями о самом большом симулянте, с которым он столкнулся за свою карьеру. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в настоящее время симуляция стала гораздо сложнее, так как была внедрена система VAR. По мнению Бриха, в то время Неймар был настоящей легендой.
Сильные эмоции на его лице успокаивали судью, так как травмированный игрок не двигался, лежал на одном месте, не выглядел так, будто он играет, валяясь на поле. Ранее Неймар играл за команды «Барселона» и «ПСЖ», но из-за травм выходил на поле редко.
Он также был зарегистрирован в составе «Аль-Хилаль», но провел мало матчей. В настоящее время он играет за бразильский клуб «Сантос» и является воспитанником именно этой команды.
Феликс Брих подчеркивает, что существует четкая разница между настоящими травмами игроков и симуляциями, и современные технологии облегчают работу судей.