Georgiy Djikiya turk tilini o‘rganmaydi, agenti aytdi
Rossiyalik himoyachi Georgiy Djikiya agenti Vladimir Kuz’michyov uning yangi mamlakatda turk tilini o‘rganadimi, degan savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Kuz’michyovning so‘zlariga ko‘ra, eng muhimi futbol tili ekan. Georgiy oddiy kundalik darajada ingliz tilini biladi va bu borada hech qanday qiyinchilik yo‘q.
U bu haqda “Match TV” telekanaliga ma’lum qilgan. Tez orada Djikiya Turkiyaning Superligasi klubi “Antalyaspor” jamoasida o‘ynay boshlaydi.
Agent ilgari himoyachining ushbu janubiy sohil klubi bilan shartnoma imzolash tashabbuskorlari kim ekanligini aytib o‘tgan. O‘tgan mavsum yakunida “Skorpionlar” deb ataluvchi jamoa Turkiya chempionatining musobaqa jadvalida 15-o‘rinni egallagan.
Shu sababli yangi mavsumda jamoaning muvaffaqiyatli o‘yin ko‘rsatishi muhim hisoblanadi. Djikiya uchun yangi jamoada o‘zini ko‘rsatish va futbol hayotida yangi bosqichni boshlash imkoniyati yuzaga keladi.

Георгий Джикия не изучает турецкий язык, сказал его агент
Российский защитник Георгий Джикия его агент Владимир Кузьмичёв ответил на вопрос, будет ли он учить турецкий язык в новой стране. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Кузьмичёва, самое главное — это язык футбола. Георгий знает английский на простом повседневном уровне и с этим нет никаких проблем.
Он сообщил об этом телеканалу “Матч ТВ”. Вскоре Джикия начнет играть в клубе Турецкой Суперлиги “Антальяспор”.
Агент ранее упоминал, кто был инициатором подписания контракта защитника с этим южным прибрежным клубом. В конце прошлого сезона команда, называемая “Скорпионы”, заняла 15-е место в таблице чемпионата Турции.
Поэтому в новом сезоне важно, чтобы команда показывала успешную игру. У Джикии появляется возможность проявить себя в новой команде и начать новый этап в футбольной карьере.