Myuller «Bavariya»ni tark etib, MLSga o‘tadi
Nemis hujumchisi Tomas Myuller o‘zining 25 yillik faoliyatini Myunxenning “Bavariya” klubida yakunlaganidan so‘ng, faoliyatini to‘xtatmasdan, boshqa qit’ada davom ettirishga qaror qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Sky Sport Germany xabariga ko‘ra, futbolchi Amerika MLS ligasidagi bir klub bilan shartnoma imzolash arafasida bo‘lib, kelasi haftada rasmiy bitim tuzilishi mumkin. Hali qaysi jamoa bilan shartnoma imzolanishi aniq emas, biroq asosiy nomzodlar qatorida “Los-Anjeles” klubi tilga olinmoqda.
Myuller 2025 yil yozida, klubaro jahon chempionati tugagach, “Bavariya”ni tark etgan. Myunxen klubida o‘tkazgan yillarida u 756 rasmiy o‘yinda maydonga tushib, 250 ta gol urdi va 276 assist muallifi bo‘ldi.
Uning hisobida “Bavariya” tarkibida 33 ta sovrin mavjud bo‘lib, ulardan ikki marta Chempionlar Ligasi g‘olibi bo‘lgan. Myuller o‘zining uzoq va muvaffaqiyatli faoliyati bilan klub tarixida muhim o‘rin egallaydi.

Мюллер покинет «Баварию» и перейдет в MLS
Немецкий нападающий Томас Мюллер, завершивший свою 25-летнюю карьеру в клубе «Бавария» из Мюнхена, решил продолжить свою карьеру на другом континенте, не останавливаясь. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации Sky Sport Germany, футболист находится на грани подписания контракта с клубом из американской лиги MLS, и официальное соглашение может быть заключено на следующей неделе. Пока неясно, с какой командой будет подписан контракт, однако среди основных кандидатов упоминается клуб «Лос-Анджелес».
Мюллер покинет «Баварию» летом 2025 года, после завершения клубного чемпионата мира. За годы, проведенные в мюнхенском клубе, он сыграл в 756 официальных матчах, забил 250 голов и стал автором 276 ассистов.
На его счету 33 трофея в составе «Баварии», среди которых дважды он становился победителем Лиги чемпионов. Мюллер занимает важное место в истории клуба благодаря своей долгой и успешной карьере.