Saul Nyiges Rio-de-Janeyroga yo‘l oldi
30 yoshli yarim himoyachi Madridning "Atletiko" klubidan Saul Nyiges hozirda Rio-de-Janeyroga yo‘l olmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U yerda braziliyalik "Flamenqo" klubi bilan shartnoma imzolash bo‘yicha muzokaralar yakunlanadi. Mashhur futbol mutaxassisi Fabrisio Romano ma’lumot berishicha, Saul tez orada "Flamenqo" klubiga o‘tadi.
Manbalar shartnoma uch yilga tuzilishini tasdiqlamoqda. Saul 2012 yildan buyon "Atletiko" jamoasida o‘ynab kelmoqda.
O‘tgan mavsum u Ispaniya chempionatining o‘rta pog‘onadagi jamoasi "Sevilya"da ijarada bo‘ldi. Hozirda "Flamenqo" Braziliya chempionatida 30 ochko bilan ikkinchi o‘rinda turibdi.
Klub jahon klub chempionatida 1/8 finalgacha yetib bordi, ammo "Bavariya"ga imkoniyatni boy berdi. Ushbu o‘tish futbolchining faoliyatida yangi bosqich bo‘lishi kutilmoqda.

Саул Нйигес направился в Рио-де-Жанейро
30-летний полузащитник Сауль Ньигес из мадридского клуба "Атлетико" в настоящее время направляется в Рио-де-Жанейро. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Там завершатся переговоры о подписании контракта с бразильским клубом "Фламенго". Известный футбольный специалист Фабрицио Романо сообщает, что Сауль вскоре перейдет в клуб "Фламенго".
Источники подтверждают, что контракт будет заключен на три года. Сауль играет за команду "Атлетико" с 2012 года.
В прошлом сезоне он был в аренде в испанском клубе "Севилья", который находится в средней части таблицы. В настоящее время "Фламенго" занимает второе место в чемпионате Бразилии с 30 очками.
Клуб дошел до 1/8 финала клубного чемпионата мира, но упустил возможность против "Баварии". Этот переход ожидается как новый этап в карьере футболиста.