Zenit Vendelning transferi bo‘yicha qaror qabul qiladi
Zenit jamoasi 27 yoshli yarim himoyachi Vendelni Janubiy Amerika klublaridan biriga sotishga hali ham tayyor. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Shu bilan birga, ushbu hafta futbolchini Rossiya chempionati va mamlakat kubogida ishtirok etishi uchun ro‘yxatdan o‘tkazishga tayyorlanmoqda. Vendel asosiy jamoa bilan mashg‘ulotlarni davom ettirmoqda va 21 iyul kuni Sergey Semak boshchiligida o‘tkazilgan nazorat o‘yinida Zenit-2 jamoasiga qarshi maydonga tushdi.
Sport-Express nashri ushbu ma’lumotni tasdiqladi. Oldinroq ommaviy axborot vositalarida futbolchining Al-Ittihod klubiga o‘tishdan bosh tortgani haqida xabarlar tarqalgan edi.
Al-Ittihod uning transferi uchun 30 million yevro taklif qilgan. Bundan tashqari, may oyida Botafogo klubi Vendelni sotib olish bo‘yicha kelishuvni bekor qilgani ma’lum bo‘ldi.
Shunday qilib, futbolchi hozircha jamoada qolmoqda va kelgusida ham o‘z o‘rnini saqlab qolishga harakat qilmoqda. Zenit rahbariyati futbolchining kelajagi bo‘yicha qaror qabul qilishda ehtiyotkorlik bilan harakat qilmoqda.

Зенит примет решение по трансферу Вендела
Команда Зенит все еще готова продать 27-летнего полузащитника Вендела одному из клубов Южной Америки. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В то же время, на этой неделе готовятся зарегистрировать футболиста для участия в чемпионате России и Кубке страны. Вендел продолжает тренироваться с основной командой и 21 июля вышел на поле в контрольном матче против команды Зенит-2 под руководством Сергея Семака.
Издание Спорт-Экспресс подтвердило эту информацию. Ранее в СМИ появлялись сообщения о том, что футболист отказался перейти в клуб Аль-Иттихад.
Аль-Иттихад предложил 30 миллионов евро за его трансфер. Кроме того, в мае стало известно, что клуб Ботафого отменил соглашение о покупке Вендела.
Таким образом, футболист пока остается в команде и старается сохранить свое место в будущем. Руководство Зенита осторожно принимает решение о будущем футболиста.