Fransuz darvozaboni Mayk Menyan "Milan" jamoasining yangi sardori etib tayinlandi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda jamoaning bosh murabbiyi Massimiliano Allegri matbuot anjumanida ma’lum qildi. Menyan 1960-yillardan buyon "rossoneri" jamoasida sardor lentasini taqgan birinchi xorijiy futbolchi bo‘ldi.
Oxirgi xorijiy sardor 1949 yildan 1961 yilgacha klub sharafini himoya qilgan shved futbolchisi Nils Lidholm edi. Menyan ilgari ham sardor sifatida maydonga chiqqan, o‘tgan mavsumda u jamoani bir necha bor sardor sifatida boshqargan va sardorlar ierarxiyasida uchinchi o‘rinda edi.
Birinchi ikki sardor Davide Kalabriya va Teo Ernandes yozgi transfer oynasida jamoani tark etdi. Menyan bilan "Milan" o‘rtasidagi amaldagi shartnoma 2026 yil yozigacha mo‘ljallangan.
Oldinroq Londondagi "Chelsi" jamoasi Fransiya terma jamoasi darvozaboniga qiziqish bildirgani haqida xabarlar tarqalgan edi.

Майк Меньян назначен капитаном «Милана»
Французский вратарь Майк Менян назначен новым капитаном команды «Милан». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Эту информацию озвучил главный тренер команды Массимилиано Аллегри на пресс-конференции. Менян стал первым иностранным футболистом, который носит капитанскую повязку в команде «россонери» с 1960-х годов.
Последним иностранным капитаном был шведский футболист Нильс Лидхольм, который защищал честь клуба с 1949 по 1961 год. Менян ранее также выходил на поле в качестве капитана, в прошлом сезоне он несколько раз руководил командой в качестве капитана и занимал третье место в иерархии капитанов.
Первый и второй капитаны Давиде Калабрия и Тео Эрнандес покинули команду в летнее трансферное окно. Действующий контракт Меняна с «Миланом» рассчитан до лета 2026 года.
Ранее появились сообщения о том, что лондонский «Челси» проявляет интерес к вратарю сборной Франции.