Sobiq markaziy yarim himoyachi va futbol bo‘yicha mutaxassis Aleksandr Grishin 24 yoshli Dimaqkalinsk shahrining Dinamo jamoasi himoyachisi Valentin Paltsevning Moskva Spartak klubiga o‘tishi ehtimoli haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassisning ta’kidlashicha, futbolchi hali yuqori darajadagi vazifalarni bajarishga tayyor emas. Uning so‘zlariga ko‘ra, Valentin yaxshi futbolchi, ammo chempionlik kabi yirik maqsadlar uchun hozircha yetarli emas.
Spartak jamoasida boshqacha darajadagi ijrochilar kerak. Agar transfer amalga oshsa, unga omad tilash lozim.
Hozirda Spartak jamoasining himoyasi eng zaif bo‘g‘in hisoblanadi va klub kuchayish uchun faol izlanmoqda, dedi Grishin Match TV telekanalida. Oldinroq ma’lum bo‘lishicha, Spartak Paltsevni o‘z safiga qo‘shishni xohlamoqda.
O‘tgan mavsumda himoyachi barcha turnirlarda jami 34 ta o‘yinda maydonga tushib, bitta golga uzatma amalga oshirgan.

Гришин: Палтцев пока не на уровне Спартака
Бывший центральный полузащитник и футбольный эксперт Александр Гришин высказал мнение о вероятности перехода 24-летнего защитника Валентина Пальцева из команды «Динамо» города Димаккалинск в московский клуб «Спартак». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам эксперта, футболист пока не готов выполнять задачи высокого уровня. По его словам, Валентин хороший игрок, но для достижения крупных целей, таких как чемпионство, пока недостаточно.
В команде «Спартак» нужны исполнители другого уровня. Если трансфер состоится, ему нужно пожелать удачи.
В настоящее время защита команды «Спартак» считается самым слабым звеном, и клуб активно ищет усиление, сказал Гришин в эфире телеканала Match TV. Ранее стало известно, что «Спартак» хочет привлечь Пальцева в свои ряды.
В прошлом сезоне защитник провел на поле в общей сложности 34 матча во всех турнирах и сделал одну голевую передачу.