Diego Kosta Krasnodarda o‘z holatidan mamnun
«Krasnodar» jamoasining markaziy himoyachisi Diego Kosta o‘zining jamoadagi holati haqida fikr bildirdi va Yevropa klublarining unga qiziqishi haqidagi mish-mishlarga munosabat bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U «Krasnodar»da yaxshi qabul qilinganini, jamoada va klubda o‘zi uchun qulay muhit yaratilganini ta’kidladi. Futbolchi har bir o‘yinda bor kuchini sarflab, jamoaga yordam berishga harakat qilishini kafolat berdi.
Diego Kosta o‘zining boshqa klubga o‘tishi mumkinligi haqidagi savolni Sergey Galitskiyga yo‘naltirish kerakligini aytdi. Shuningdek, u o‘tgan mavsumda jamoa bilan qo‘lga kiritilgan sovrin uchun barcha futbolchilarga minnatdorlik bildirdi.
Rossiya chempionatining yangi mavsumida «Krasnodar» va «Pari NN» o‘rtasidagi o‘yinda Diego Kosta jamoaning birinchi golini kiritdi. U 40-daqiqada Eduard Spertsyanning uzatmasidan bosh bilan to‘pni darvozaga yo‘lladi.
Bu gol jamoaning yangi mavsumdagi kuchli o‘yinini namoyish etdi. Diego Kostaning o‘yindagi ishtiroki va goli uning jamoaga bo‘lgan sodiqligini ko‘rsatadi.

Диего Коста доволен своим состоянием в Красноярске
Центральный защитник команды «Краснодар» Диего Коста высказал свое мнение о своем положении в команде и прокомментировал слухи о заинтересованности европейских клубов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что в «Краснодаре» его хорошо приняли, и в команде и клубе создана комфортная атмосфера для него. Футболист пообещал, что будет выкладываться на полную мощность в каждой игре и стараться помогать команде.
Диего Коста сказал, что вопрос о его возможном переходе в другой клуб следует адресовать Сергею Галицкому. Также он выразил благодарность всем футболистам за трофей, завоеванный с командой в прошлом сезоне.
В новом сезоне чемпионата России в матче между «Краснодаром» и «Пари NN» Диего Коста забил первый гол команды. Он отправил мяч в ворота головой на 40-й минуте после передачи Эдуарда Спертсяна.
Этот гол продемонстрировал сильную игру команды в новом сезоне. Участие Диего Косты в игре и его гол показывают его преданность команде.