Tashuev Pinyaevning CSKAga o‘tmasligiga munosabat bildirdi
Mashhur mahalliy murabbiy Sergey Tashuyev, Rossiya klublari bilan ko‘plab ishlagan mutaxassis, Sergey Pinyaevning poytaxtdagi CSKA klubiga o‘tishdan bosh tortishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Avvaliga «armeyets» jamoasi «Lokomotiv»ga 900 million rubl jarima to‘lashga tayyor edi, biroq futbolchi o‘z fikrini bildirib, Yevropa klubida faoliyatini davom ettirishni istagani sababli rad javobini berdi. Tashuyevning so‘zlariga ko‘ra, Sergey murabbiy tomonidan unga mos o‘yin tizimi yaratilayotgan paytda jamoani tark etish ma’nosiz.
Hozirda Cheslestini boshchiligidagi jamoaning o‘yini to‘liq shakllanmagan va Pinyaevning ushbu o‘yindagi o‘rni aniq emas. O‘tgan mavsumda 20 yoshli hujumchi klub darajasida 38 o‘yin o‘tkazib, 11 ta gol urdi va 8 ta samarali uzatma berdi.
Ushbu natijalar uning jamoaga qo‘shgan hissasini ko‘rsatadi va kelajakda muvaffaqiyatli faoliyat olib borishiga ishonch beradi.

Ташуев Пиняевым высказал мнение о том, что он не перейдет в ЦСКА
Известный местный тренер Сергей Ташуев, специалист, который много работал с российскими клубами, высказался о том, что Сергей Пиняев отказался от перехода в столичный клуб ЦСКА. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Сначала команда «армейцев» была готова заплатить 900 миллионов рублей штрафа «Локомотиву», однако футболист, высказав свое мнение, отказался, так как хотел продолжить карьеру в европейском клубе. По словам Ташуева, уход из команды в то время, когда для Сергея создается подходящая игровая система, бессмысленен.
В настоящее время игра команды под руководством Чесностина еще не полностью сформирована, и место Пиняева в этой игре неясно. В прошлом сезоне 20-летний нападающий провел 38 матчей на клубном уровне, забил 11 голов и сделал 8 результативных передач.