Guberniev: Lokomotiv so‘zlari amallarga to‘g‘ri keladi
O‘zbekistonlik taniqli sharhlovchi Dmitriy Guberniev «Lokomotiv» jamoasining hujumchisi Sergey Pinyaevning CSKAga o‘tmaslik qarori haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘zining ijtimoiy tarmoqlardagi sahifasida «Lokomotiv»da so‘z va amallar bir-biriga zid emasligini ta’kidladi. Direktorlar kengashi raisi klub donor sifatida xizmat qilmasligini aytgani sababli, CSKA Pinyaevni ololmadi, dedi Guberniev.
Shuningdek, u jamoa rahbariyatining o‘z tarbiyalanuvchilariga tayanib, ularni saqlab qolish uchun barcha imkoniyatlarni ishga solayotganini alohida ta’kidladi. Oldinroq poytaxtdagi CSKA jamoasi Pinyaev uchun 9,7 million yevro jarima to‘lashga tayyor edi, ammo futbolchi o‘z faoliyatini xorijiy klubda davom ettirishni istamoqda.
Bu holat «Lokomotiv»ning o‘z yoshlariga ustuvor e’tibor qaratishini va ularni yo‘qotmaslik uchun kurashayotganini ko‘rsatadi. Shuningdek, bu qaror futbolchining kelajagini mustaqil ravishda belgilash huquqiga ega ekanligini anglatadi.

Губерниев: Слова Локомотива соответствуют делам
Известный комментатор из Узбекистана Дмитрий Губерниев высказал мнение о решении нападающего команды «Локомотив» Сергея Пиняева не переходить в ЦСКА. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил на своей странице в социальных сетях, что слова и дела в «Локомотиве» не противоречат друг другу. По словам председателя совета директоров, клуб не должен быть донором, поэтому ЦСКА не смог подписать Пиняева, сказал Губерниев.
Также он отдельно подчеркнул, что руководство команды полагается на своих воспитанников и использует все возможности, чтобы их сохранить. Ранее столичный клуб ЦСКА был готов заплатить 9,7 миллиона евро штрафа за Пиняева, однако футболист хочет продолжить свою карьеру в зарубежном клубе.
Эта ситуация показывает, что «Локомотив» уделяет приоритетное внимание своим молодым игрокам и борется за их сохранение. Также это решение означает, что футболист имеет право самостоятельно определять свое будущее.