Syomin: Jerson Zenitga katta kuch bag‘ishlaydi
Sobiq Moskva "Lokomotiv" jamoasi bosh murabbiyi Yuri Syomin Sankt-Peterburgning "Zenit" jamoasiga yangi qo‘shilgan futbolchi Jerson Santos haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Jersonni juda iste’dodli futbolchi deb atadi va uning Rossiya chempionatiga hamda "Zenit" jamoasiga katta foyda keltirishini ta’kidladi. Syominning so‘zlariga ko‘ra, Jersonda barcha zarur fazilatlar mavjud: jismoniy tayyorgarlik, to‘p bilan yumshoq ishlash va keng imkoniyatlar.
U har qanday vazifani bajarishga qodir. Jerson yaqinda "Zenit" safida debyut o‘tkazdi.
Bu o‘yin Sankt-Peterburgda "Rostov" jamoasiga qarshi bo‘lib, mezbonlar 2:1 hisobida g‘alaba qozondi. Jerson "Zenit"ga Braziliyaning "Flamengo" klubidan kelib qo‘shildi.
Ommaviy axborot vositalarining ma’lumotlariga ko‘ra, uning transferi 25 million yevroga baholanmoqda. Bu transfer jamoaning kuchayishiga xizmat qilishi kutilmoqda va futbol ixlosmandlari orasida katta qiziqish uyg‘otdi.

Сёмин: Джерсон Зениту придаёт большую силу
Бывший главный тренер московского "Локомотива" Юрий Сёмин высказал мнение о новом игроке санкт-петербургского "Зенита" Жерсоне Сантосе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он назвал Жерсона очень талантливым футболистом и подчеркнул, что он принесет большую пользу российскому чемпионату и команде "Зенит". По словам Сёмина, у Жерсона есть все необходимые качества: физическая подготовка, мягкая работа с мячом и широкие возможности.
Он способен выполнять любую задачу. Жерсон недавно дебютировал в составе "Зенита".
Этот матч прошел в Санкт-Петербурге против команды "Ростов", и хозяева выиграли со счетом 2:1. Жерсон присоединился к "Зениту" из бразильского клуба "Фламенго".
Согласно информации СМИ, его трансфер оценивается в 25 миллионов евро. Ожидается, что этот трансфер послужит усилению команды и вызвал большой интерес среди футбольных болельщиков.