Ekitike Liverpulga o‘tib, yangi marraga erishdi
Frankfurtning Ayntraxht futbol klubi sport direktori Markus Kryoshe hujumchi Ugo Ekitikening Angliyaning Liverpul klubiga o‘tishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Rasmiy ma’lumotga ko‘ra, ushbu bitim 23 iyul kuni tasdiqlandi. Markus Kryoshe ta’kidlashicha, Ugo klubda faoliyat yuritgan davr mobaynida katta yutuqlarga erishdi.
U nafaqat maydonda, balki jamoa ichida ham muhim o‘rin egalladi. Uning Liverpul kabi katta maqsadlari bor klubga o‘tishi shuni ko‘rsatadiki, Ayntraxht futbolchilarni rivojlantirishda muvaffaqiyatga erishmoqda va ularga keyingi bosqichga o‘tish imkoniyatini yaratmoqda.
Ugo bu imkoniyatni munosib ravishda qo‘lga kiritdi. 2024/25 yilgi mavsumda Ekitike 48 ta o‘yinda maydonga tushib, 22 ta gol urdi va 12 ta golga uzatma berdi.
Transfermarkt portali uning bozor qiymatini 75 million yevroga baholamoqda. Bu ko‘rsatkich futbolchining yuqori darajada ekanligini tasdiqlaydi.

Экитике перешел в Ливерпуль и достиг новой вершины
Спортивный директор футбольного клуба "Айнтрахт" Франкфурт Маркус Криоше высказал мнение о переходе нападающего Уго Эктике в английский клуб "Ливерпуль". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно официальной информации, данная сделка была подтверждена 23 июля. Маркус Криоше отметил, что Уго достиг больших успехов за время своей работы в клубе.
Он занял важное место не только на поле, но и в команде. Его переход в клуб с такими большими целями, как "Ливерпуль", показывает, что "Айнтрахт" добивается успеха в развитии футболистов и создает им возможность перейти на следующий уровень.
Уго достойно воспользовался этой возможностью. В сезоне 2024/25 Эктике провел 48 матчей, забил 22 гола и отдал 12 голевых передач.
Портал Transfermarkt оценивает его рыночную стоимость в 75 миллионов евро. Этот показатель подтверждает высокий уровень игрока.