Reshford qishda Barselonaga o‘tmoqchi bo‘lgan
Angliya terma jamoasi hujumchisi Markus Reshford yozda «Barselona» klubiga qo‘shilish niyatida bo‘lganini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U qish oylarida bu klubga o‘tishni rejalashtirgan, ammo turli sabablar tufayli shartnoma amalga oshmagan. Reshfordning so‘zlariga ko‘ra, «Barselona»ga ijaraga o‘tish qarori uning faoliyatida yangi bosqichga o‘tish va muhitni o‘zgartirish istagining mantiqiy davomidir.
U bu qadamni to‘g‘ri qaror deb hisoblaydi va hech qanday ikkilanmasdan buni amalga oshirganini ta’kidladi. 23 iyul kuni «Barselona» klubi 27 yoshli hujumchini «Manchester Yunayted»dan 2025/2026 yilgi mavsum oxirigacha ijaraga olganini rasmiy tarzda tasdiqladi.
Shartnomada keyinchalik uni sotib olish imkoniyati ham ko‘zda tutilgan. Bu o‘tish Reshford uchun faoliyatini yangi darajaga olib chiqish va o‘zini yanada rivojlantirish uchun muhim imkoniyatdir.
Klub va futbolchi o‘rtasidagi kelishuv futbolchining faoliyatini davom ettirishda yangi sahifa ochadi.

Рэшфорд зимой хотел перейти в Барселону
Нападающий сборной Англии Маркус Рэшфорд сообщил, что летом планировал перейти в клуб «Барселона». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он планировал перейти в этот клуб зимой, но по различным причинам контракт не состоялся. По словам Рэшфорда, решение перейти в «Барселону» на правах аренды является логическим продолжением его стремления к новому этапу в карьере и изменению обстановки.
Он считает этот шаг правильным решением и подчеркнул, что не колебался, принимая его. 23 июля клуб «Барселона» официально подтвердил аренду 27-летнего нападающего у «Манчестер Юнайтед» до конца сезона 2025/2026.
В контракте также предусмотрена возможность последующего выкупа. Этот переход является важной возможностью для Рэшфорда поднять свою карьеру на новый уровень и развиваться дальше.