Flamengo Emerson Royal uchun Beshiktashga raqobat qilmoqda
Braziliyaning «Flamengo» klubi Italiya «Milan» jamoasining himoyachisi Emerson Royal uchun kurashga qo‘shildi va uning Turkiyaning «Beshiktosh» klubiga o‘tishini to‘sib qo‘yishi mumkin, deb xabar beradi insayder Fabrizio Romano. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Italiya va Turkiya klublari o‘yinchini ijaraga berish bo‘yicha og‘zaki kelishuvga erishgan, ammo braziliyalik grand futbolchini vatanga olib kelishga tayyor. Endi qaror «Milan» va Emersonning o‘ziga bog‘liq bo‘lib, ular «Beshiktosh» bilan dastlabki kelishuvni bajaradimi yoki «Flamengo» taklifini qabul qiladimi, shuni hal qilishi kerak.
Shuningdek, agar Emerson bilan bitim muvaffaqiyatli yakunlansa, «Flamengo» himoyachi Uesli Frankani «Roma» klubiga yuborishga tayyorligi qayd etilgan. Bu holat futbolchining kelajagi va jamoalar o‘rtasidagi muzokaralarning davom etishini ko‘rsatadi.

Фламенго конкурирует с Бешикташем за Эмерсона Рояла
Бразильский клуб «Фламенго» присоединился к борьбе за защитника итальянского «Милана» Эмерсона Рояла и может помешать его переходу в турецкий клуб «Бешикташ», сообщает инсайдер Фабрицио Романо. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Итальянские и турецкие клубы достигли устной договоренности о аренде игрока, однако бразильский гранд готов вернуть футболиста на родину. Теперь решение зависит от «Милана» и самого Эмерсона, которые должны решить, выполнит ли они первоначальное соглашение с «Бешикташем» или примут предложение «Фламенго».
Также отмечается, что если сделка с Эмерсоном будет успешно завершена, «Фламенго» готов отправить защитника Уэсли Франку в клуб «Рома». Эта ситуация указывает на будущее футболиста и продолжение переговоров между клубами.