Spertsyan: Krasnodar chempion maqomini tasdiqlamoqchi
«Krasnodar» jamoasining hujumchi yarim himoyachisi Eduard Spertsyan yangi mavsumdan kutayotganlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jamoa sardori sifatida u o‘z jamoasi chempionlik maqomini tasdiqlamoqchi ekanini ta’kidladi. Spertsyan fikriga ko‘ra, har bir o‘yin «Krasnodar» uchun final kabi muhimdir.
Endi raqiblar jamoaga qarshi alohida tayyorgarlik ko‘radi va har bir o‘yinchi o‘z imkoniyatining eng yuqorisini ko‘rsatishga harakat qiladi. Ma’lumki, «Krasnodar» joriy yil bahorida Rossiya chempionati tarixida ilk bor chempionlikni qo‘lga kiritdi.
Bu klub uchun birinchi katta sovrin bo‘ldi. Yangi mavsumning birinchi turida «Krasnodar» «Pari NN» jamoasini 3:0 hisobida mag‘lub etdi.
Endi bosh murabbiy Murad Musayev 26 iyul kuni uy maydonda «Lokomotiv»ga qarshi o‘tkaziladigan o‘yinga jamoani tayyorlamoqda. Jamoa mavsum davomida o‘z darajasini ko‘rsatib, muxlislar oldidagi majburiyatini bajarishga intilmoqda.

Spertsyan: Краснодар хочет подтвердить статус чемпиона
Нападающий полузащитник команды «Краснодар» Эдуард Спертсян высказал свои ожидания от нового сезона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В качестве капитана команды он отметил, что его команда хочет подтвердить статус чемпиона. По мнению Спертсяна, каждая игра важна для «Краснодара», как финал.
Теперь соперники будут готовиться к команде особенно, и каждый игрок будет стараться показать свои лучшие качества. Известно, что «Краснодар» весной этого года впервые в истории чемпионата России завоевал титул чемпиона.
Это был первый крупный трофей для клуба. В первом туре нового сезона «Краснодар» одержал победу над командой «Пари НН» со счетом 3:0.
Теперь главный тренер Мурат Мустаев готовит команду к игре против «Локомотива», которая пройдет 26 июля на домашнем стадионе. Команда стремится продемонстрировать свой уровень в течение сезона и выполнить свои обязательства перед болельщиками.