Rodrigo «PSJ»ga o‘tmaydi, klub qiziqmayapti
Madridning "Real" jamoasining hujumchisi Rodrigo so‘nggi haftalarda bir qator yirik klublar bilan bog‘langan edi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu ro‘yxatda "PSJ" klubi ham bor edi, garchi Liga 1ning yirik jamoasida hujum chizig‘i allaqachon kuchli tarkibga ega bo‘lsa ham. Biroq Foot Mercato jurnalisti Josue Kasse ma’lumotlariga ko‘ra, Parijning bu superklubiga Rodrigoning o‘tishi rejalashtirilmagan.
Buning asosiy sababi klubning unga qiziqmasligi hisoblanadi. Josue Kasse ijtimoiy tarmoqlarda Rodrigoning "PSJ" uchun maqsad emasligini yozdi.
24 yoshli futbolchi Rodrigoning "Real"dan ketishni o‘ylashi mumkin, chunki u Klub jahon chempionatida kam maydonga tushdi. Agar yangi mavsumda ham u ko‘p vaqt zaxirada o‘tirsa, Rodrigoning 2026 yilgi jahon chempionatida Braziliya terma jamoasi sharafini himoya qilishi xavf ostida qoladi.

Родриго не перейдет в «ПСЖ», клуб не проявляет интереса
Нападающий мадридского «Реала» Родриго в последние недели связывался с рядом крупных клубов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В этом списке был и клуб «ПСЖ», хотя у команды Лиги 1 уже есть сильный состав в атаке. Однако, по информации журналиста Foot Mercato Жосюэ Кассе, переход Родриго в этот супер-клуб Парижа не планируется.
Основная причина заключается в том, что клуб не проявляет к нему интереса. Жосюэ Кассе написал в социальных сетях, что Родриго не является целью для «ПСЖ».
24-летний футболист может задуматься о переходе из «Реала», так как он мало играл на клубном чемпионате мира. Если в новом сезоне он также будет много времени проводить на скамейке запасных, то его участие в чемпионате мира 2026 года под угрозой.
По этой причине ожидается, что будут приняты важные решения относительно будущего и карьеры футболиста.