Korneyev: Perren erkinlikda raqibni jazolaydi
Igor Korneyev, Rossiya terma jamoasining sobiq murabbiylar shtabi a’zosi, "Krasnodar" klubi yangi futbolchisi, hujumchi yarim himoyachi Gaetan Perren haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Chorshanba kuni "buzoq" jamoasi 29 yoshli fransiyalik futbolchini "Oser" klubidan tarkibiga qo‘shganini e’lon qildi. Korneyevning so‘zlariga ko‘ra, Perren yaxshi o‘yinchi bo‘lib, uning statistikasi yuqori va ijodkorligi bilan ajralib turadi.
U futbolchining maydonda atrofni yaxshi ko‘ra olishini ta’kidladi. Agar unga biroz erkinlik berilsa, u raqibni jiddiy jazolay oladi.
Mutaxassisning fikricha, bu "Krasnodar" jamoasi uchun aniq kuchayishdir. Hozirda "Krasnodar" Rossiya chempionatining navbatdagi o‘yini uchun tayyorgarlik ko‘rmoqda.
Ular 26 iyul, shanba kuni "Lokomotiv" jamoasiga qarshi maydonga chiqadi. O‘yin Moskva vaqti bilan soat 19:00 da boshlanadi.

Корнеев: Перрен на свободе наказывает соперника
Игорь Корнеев, бывший член тренерского штаба сборной России, высказал мнение о новом футболисте клуба "Краснодар", нападающем полузащитнике Гаэтане Перрене. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В среду "быки" объявили о том, что 29-летний французский футболист присоединился к команде из клуба "Осер". По словам Корнеева, Перрен является хорошим игроком, его статистика высока и он выделяется своей креативностью.
Он отметил, что футболист хорошо видит поле. Если ему дать немного свободы, он сможет серьезно наказать соперника.
По мнению специалиста, это явное усиление для команды "Краснодар". В настоящее время "Краснодар" готовится к следующей игре чемпионата России.
Они выйдут на поле против команды "Локомотив" в субботу, 26 июля. Игра начнется в 19:00 по московскому времени.