Los-Anjeles klubi "Tottenhem" jamoasining hujumchisi Son Xin Minni o‘z safiga qo‘shish bo‘yicha urinishlarini davom ettirmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Oy boshida Janubiy Koreyalik futbolchi MLS vakillarining taklifini rad etgani haqida xabarlar tarqalgan edi. Ammo jurnalist Pol Tenorio ma’lumotlariga ko‘ra, Los-Anjeles jamoasi taslim bo‘lmay, "Spurs" jamoasi sardorini o‘z tomoniga jalb etish uchun barcha imkoniyatlarni ishga solmoqda.
Hozircha muzokaralarda sezilarli yutuq qayd etilmagan bo‘lsa-da, Amerika klubi rahbariyati umidini yo‘qotmayapti. Son Xin Minning "Tottenhem" bilan amaldagi shartnomasi kelgusi yil o‘rtalarida tugaydi.
U 8 iyul kuni 33 yoshga to‘lgan. Hozirda Los-Anjeles MLSning G‘arbiy konferensiyasi turnir jadvalida beshinchi o‘rinda bormoqda.

Клуб Лос-Анджелеса хочет купить Сон Хин Мина
Лос-Анджелес клуб продолжает попытки подписать нападающего "Тоттенхэма" Сон Хин Мина. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В начале месяца появились сообщения о том, что южнокорейский футболист отклонил предложение представителей MLS. Однако, по данным журналиста Пола Тенорио, команда Лос-Анджелеса не сдается и использует все возможности, чтобы привлечь капитана "Шпор" на свою сторону.
Хотя пока в переговорах не зафиксировано значительных успехов, руководство американского клуба не теряет надежды. Контракт Сон Хин Мина с "Тоттенхэмом" истекает в середине следующего года.
Он отметил свой 33-й день рождения 8 июля. В настоящее время Лос-Анджелес занимает пятое место в таблице турнира Западной конференции MLS.