Benyamin Sheshko uchun RB Leyptsig shartnoma qildi
RB Leyptsig hujumchisi Benyamin Sheshko transfer oynasi yopilishidan oldin klubni tark etishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
22 yoshli futbolchi va “qizil buqalar” jamoasi rahbariyati o‘rtasida kelishuv mavjud: agar xaridor 80 million yevrodan kam bo‘lmagan summa taklif etsa va o‘zbek futbolchisi ham ushbu bitimga qiziqsa, uning ketishiga to‘sqinlik qilinmaydi. Hozirda bunday taklifni faqat Saudiya Arabistoni chempionati vakillari tayyorlamoqda, biroq hujumchi Yevropada qolishni xohlamoqda.
Benyamin Sheshko uchun “Manchester Yunayted”, “Arsenal” va boshqa yirik Yevropa jamoalari ham raqobat qilmoqda. Transfermarkt sayti futbolchining narxini 70 million yevro deb baholamoqda.
Sheshko jamoasini o‘zgartirishga tayyor bo‘lsa-da, u o‘z faoliyatini Yevropa chempionatlarida davom ettirishni afzal ko‘radi. Ushbu transfer jarayoni jiddiy e’tibor bilan kuzatilmoqda va yaqin kunlarda yakun topishi kutilmoqda.

Бенджамин Шешко подписал контракт с РБ Лейпциг
Нападающий RB Лейпциг Бенжамин Шешко может покинуть клуб до закрытия трансферного окна. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Существует соглашение между 22-летним футболистом и руководством команды «красных быков»: если покупатель предложит сумму не менее 80 миллионов евро и узбекский футболист также заинтересован в этой сделке, его уходу не будет препятствий. В настоящее время такое предложение готовят только представители чемпионата Саудовской Аравии, однако нападающий хочет остаться в Европе.
За Бенжамина Шешко также конкурируют «Манчестер Юнайтед», «Арсенал» и другие крупные европейские клубы. Сайт Transfermarkt оценивает стоимость футболиста в 70 миллионов евро.
Хотя Шешко готов сменить команду, он предпочитает продолжать свою карьеру в европейских чемпионатах. Этот трансферный процесс внимательно отслеживается и ожидается, что он завершится в ближайшие дни.