Korneyev: Dinamo va Rostov o‘yini teng kurash bo‘ladi
Igor Korneyev, sobiq «Barselona» futbolchisi, Rossiya chempionatining ikkinchi turida Moskva «Dinamo» va «Rostov» jamoalari o‘rtasida bo‘lib o‘tadigan o‘yinni sharhladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu uchrashuv 26 iyul kuni poytaxtda bo‘lib o‘tadi. Mutaxassis fikricha, bu juftlikda aniq g‘olibni oldindan aytish juda qiyin.
Korneyevning ta’kidlashicha, «Rostov» jamoasi «Zenit»ga qarshi o‘ynagan o‘yinda ko‘rsatgan natijasi asosida har qanday holat yuz berishi mumkin. U ochiqcha favorit yo‘qligini, g‘oliblik ehtimoli taxminan teng, ya’ni 50 foizga 50 foiz ekanini aytdi.
Birinchi turdan so‘ng, Moskva «Dinamo» jamoasi bir ochko bilan turnir jadvalida to‘qqizinchi o‘rinni egallab turibdi. Ular «Baltika» bilan durang o‘ynashgan.
«Rostov» esa o‘z navbatida «Zenit»ga yutqazib, chempionatni mag‘lubiyat bilan boshladi. Ushbu ma’lumotlar asosida kelgusi o‘yin qiziqarli va teng kurash bo‘lishi kutilmoqda.

Корнеев: Игра Динамо и Ростова будет равной борьбой
Игорь Корнеев, бывший футболист «Барселоны», прокомментировал предстоящую игру между московским «Динамо» и командой «Ростов» во втором туре чемпионата России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Эта встреча состоится 26 июля в столице. По мнению специалиста, заранее предсказать явного победителя в этой паре очень сложно.
Корнеев отметил, что команда «Ростов» на основе результата игры против «Зенита» может показать любой результат. Он сказал, что явного фаворита нет, вероятность победы примерно равна, то есть 50 на 50.
После первого тура московское «Динамо» занимает девятое место в турнирной таблице с одним очком. Они сыграли вничью с «Балтикой».
«Ростов», в свою очередь, начал чемпионат с поражения от «Зенита». Исходя из этой информации, ожидается, что предстоящая игра будет интересной и равной борьбой.