Baltika Spartakka kuchli raqobat ko‘rsatadi, deydi Kolyvanov
Unga ko‘ra, "Baltika" birinchi turda o‘zining xarakteri va o‘yinni yaxshi tashkil eta olishi bilan ajralib chiqdi. Jamoa o‘yinning boshidan boshlab maydonda faol harakat qilib, markazni nazorat qilgan.
Ekspertning ta’kidlashicha, "Baltika" "Spartak"ga ikkinchi turda qattiq raqobat ko‘rsatadi. Garchi "Spartak" bosim ostida o‘ynashga o‘rganib qolgan bo‘lsa-da, ularga oson bo‘lmasligi aniq.
Birinchi turda "Baltika" "Dinamo" jamoasi bilan 1:1 hisobida durang o‘ynadi, "Spartak" esa Makhachkala "Dinamo" jamoasini 1:0 hisobida yengdi. Ushbu o‘yin joriy haftaning shanba kuni "qizil-oq" jamoaning stadionida, Moskva vaqti bilan soat 15:00 da boshlanadi.

Балтика будет сильно конкурировать со Спартаком, говорит Колыванов
Бывший игрок сборной России Игорь Коляйванов выразил уверенность, что команда "Балтика" из Калининграда будет вести сильную борьбу против московского "Спартака" в матче второго тура Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, "Балтика" выделилась в первом туре своим характером и хорошей организацией игры. Команда активно действовала на поле с самого начала матча и контролировала центр.
Эксперт отметил, что "Балтика" окажет "Спартаку" жесткое сопротивление во втором туре. Хотя "Спартак" привык играть под давлением, им будет непросто.
В первом туре "Балтика" сыграла вничью 1:1 с командой "Динамо", а "Спартак" одержал победу над махачкалинским "Динамо" со счетом 1:0. Этот матч начнется в субботу текущей недели на стадионе "красно-белых" в 15:00 по московскому времени.