Kolyvanov: Dinamo va Rostov o‘yini durang bo‘ladi
Sobiq Moskva “Dinamo” jamoasining hujumchisi Igor Kolyvanov Rossiya Premer Ligasi ikkinchi turida sobiq jamoasi “Rostov” bilan o‘tkaziladigan o‘yinga oid o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U “Match TV” telekanalida bo‘lgan suhbatda o‘yinni 1:1 hisobida durang bilan yakunlanishini taxmin qildi. O‘yin 26 iyul kuni Moskva vaqti bilan soat 17:30da “VTB Arena” stadionida boshlanadi.
Birinchi turda “Dinamo” o‘z maydonida “Baltika” jamoasi bilan 1:1 hisobida durang o‘ynadi. Shu bilan birga, “Rostov” Sankt-Peterburgda “Zenit”ga 1:2 hisobida yutqazdi, garchi o‘yinning birinchi bo‘limida ustunlikka ega bo‘lgan edi.
Aytish joizki, hozirgi “Dinamo” bosh murabbiyi Valeriy Karpin ilgari uzoq vaqt “Rostov” jamoasini boshqargan. Bundan tashqari, uning avvalgi murabbiylar shtabi hanuzgacha Don jamoasi bilan ishlashda davom etmoqda.
Ushbu ma’lumotlar o‘yin oldidan jamoalar holati va ularning o‘zaro munosabatlarini yaxshiroq tushunishga yordam beradi.

Колянов: Игра Динамо и Ростова закончится вничью
Бывший нападающий московского «Динамо» Игорь Коляваов высказал свое мнение о предстоящем матче с его бывшей командой «Ростов» во втором туре Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В интервью на телеканале «Матч ТВ» он предположил, что игра закончится со счетом 1:1. Матч начнется 26 июля в 17:30 по московскому времени на стадионе «ВТБ Арена».
В первом туре «Динамо» сыграло вничью 1:1 с командой «Балтика» на своем поле. В то же время «Ростов» проиграл «Зениту» в Санкт-Петербурге со счетом 1:2, хотя в первой половине игры имел преимущество.
Стоит отметить, что нынешний главный тренер «Динамо» Валерий Карпин ранее долгое время возглавлял команду «Ростов». Кроме того, его предыдущий тренерский штаб по-прежнему продолжает работать с донской командой.