Baltika jamoasi Berishani taklif qilishni o‘rganmoqda
Kosovolik futbolchi iyul oyida Grozniy klubini tark etgan va hozirda erkin agent maqomida. Bugun Berisha bilan suhbatlashdim.
Avvalo, unga inson sifatida minnatdorchilik bildiraman, keyin esa futbolchi sifatida, chunki u biz bilan birga ishlashga tayyor. Bu masalani rahbariyat bilan muhokama qilamiz, imkoniyatimiz bor-yo‘qligini ko‘ramiz, dedi Talalaev "Chempionat"ga bergan intervyusida.
"Baltika" 2024/25 yilgi mavsumda Birinchi liga g‘olibi bo‘lib, Rossiya Premer-ligasiga qaytdi. Talalaev jamoasi birinchi turda Moskva "Dinamo"si bilan 1:1 hisobida durang o‘ynadi.
Berisha esa "Ahmat"da sakkiz yil faoliyat yuritib, jamoaning yetakchi o‘yinchilaridan biri sifatida tanildi. Shuningdek, u Makhachkala "Anji" jamoasida ham o‘ynagan.
Oldinroq, 33 yoshli hujumchining faoliyatini aynan Kaliningradda davom ettirishi mumkinligi haqida xabarlar tarqalgan edi.

Команда Балтики изучает возможность предложить Беришу
Главный тренер калининградской команды "Балтика" Андрей Талалаев подтвердил интерес к приглашению бывшего нападающего "Ахмата" Бернарда Бериши в команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Футболист из Косово покинул грозненский клуб в июле и сейчас является свободным агентом. Сегодня я поговорил с Беришей.
Прежде всего, я благодарен ему как человеку, а затем как футболисту, потому что он готов работать с нами. Мы обсудим этот вопрос с руководством, посмотрим, есть ли у нас возможность, - сказал Талалаев в интервью "Чемпионату".
"Балтика" в сезоне 2024/25 стала победителем Первой лиги и вернулась в Российскую Премьер-Лигу. Команда Талалаева сыграла в первом туре вничью 1:1 с московским "Динамо".
Бериша провел восемь лет в "Ахмате" и был признан одним из ведущих игроков команды. Также он играл за махачкалинский "Анжи".