Sobiq Moskva “Spartak” futbolchisi Aleksandr Mostovoy Rossiyaning eng mashhur jamoasi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U mamlakatda “Spartak” jamoasi xalq orasida juda mashhur ekanligini ta’kidladi. Mostovoyning so‘zlariga ko‘ra, “Spartak” jamoasi xalq jamoasi hisoblanadi va bu haqda barcha biladi.
U aytishicha, bu nom jamoaga 30 yil oldin berilgan va endi bu mavzuda bahslashishning hojati yo‘q. “Spartak” doimo eng mashhur va xalq jamoasi bo‘lib qoladi.
“Sport-Express” nashri Mostovoyning so‘zlarini keltirdi. Ma’lumot uchun, Moskva klubi oxirgi marta Rossiya chempionati, ya’ni Premyer-liga mavsumida 2016/17 yillarda g‘olib bo‘lgan.
Jamoaning hisobida Rossiya chempioni unvoni o‘nta marta bor. Bu jamoa Rossiya futbolining eng taniqli va tarixiy klublaridan biri hisoblanadi.
Uning muxlislari ko‘p va ular orasida doimiy qo‘llab-quvvatlovchilar mavjud. “Spartak”ning o‘yini va yutug‘lari futbol ixlosmandlari orasida katta qiziqish uyg‘otadi.

Mostovoy: Спартак самая популярная команда в России
Бывший футболист московского «Спартака» Александр Мостовой высказал мнение о самой популярной команде России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что команда «Спартак» очень популярна среди народа в стране. По словам Мостового, команда «Спартак» является народной командой, и об этом знает каждый.
Он сказал, что это название было дано команде 30 лет назад, и теперь нет необходимости спорить на эту тему. «Спартак» всегда будет самой популярной и народной командой.
Издание «Спорт-Экспресс» привело слова Мостового. Для справки, московский клуб в последний раз стал чемпионом России, то есть в сезоне Премьер-лиги 2016/17.
У команды есть титул чемпиона России десять раз. Эта команда считается одним из самых известных и исторических клубов российского футбола.
У нее много поклонников, и среди них есть постоянные поддерживающие. Игра и достижения «Спартака» вызывают большой интерес среди футбольных любителей.