Batyrzhan Zaynutdinov o‘g‘li transferi haqida gapirdi
Bakhtiyor Zaynutdinovning otasi Batyrzhan Zaynutdinov o‘g‘lining poytaxtdagi Dinamo klubiga o‘tishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘zining o‘g‘li haqidagi yangiliklardan bexabardir va bu masala bo‘yicha hali uning bilan gaplashmaganini ta’kidladi. Bakhtiyor oldin Rossiya chempionatida Rostov va CSKA jamoalarida o‘ynagan.
So‘nggi mavsumda esa u Turkiya chempionatida o‘z jamoasi bilan to‘rtinchi o‘rinni egalladi. Uning bozor qiymati taxminan uch million yevroga teng.
O‘tgan mavsum davomida u barcha klub turnirlarida jami o‘n ikki o‘yin o‘tkazib, bir golga assistentlik qilgan. Biroq jarohat tufayli mavsumning bir qismini o‘tkazib yuborgan.
Batyrzhan Zaynutdinov o‘g‘lining kelajagi haqida qo‘shimcha ma’lumot berishga tayyor emasligini aytdi. Ushbu holat sport muxlislari orasida qiziqish uyg‘otmoqda va keyingi yangiliklar e’tiborga sazovor bo‘ladi.

Батыржан Зайнутдинов поговорил о трансфере сына
Отец Бахтиера Зайнутдинова Батыржан Зайнутдинов высказал мнение о том, что его сын может перейти в столичный клуб Динамо. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что не в курсе новостей о своем сыне и еще не разговаривал с ним по этому вопросу. Бахтиер ранее играл в командах Ростов и ЦСКА в чемпионате России.
В последнем сезоне он занял четвертое место со своей командой в чемпионате Турции. Его рыночная стоимость составляет примерно три миллиона евро.
В прошлом сезоне он провел в общей сложности двенадцать матчей во всех клубных турнирах и отдал одну голевую передачу. Однако из-за травмы он пропустил часть сезона.
Батыржан Зайнутдинов сказал, что не готов предоставить дополнительную информацию о будущем своего сына. Эта ситуация вызывает интерес среди спортивных болельщиков, и последующие новости будут заслуживать внимания.