Semak: Jerson Rubin o‘yinda boshlovchimi?
Sankt-Peterburgning "Zenit" futbol klubi bosh murabbiyi Sergey Semak Rossiya premer-ligasining ikkinchi turida Kazanning "Rubin" jamoasiga qarshi o‘tkaziladigan o‘yinda yarim himoyachi Jerson maydonga birinchi daqiqalardan tushadimi, degan savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Semakning so‘zlariga ko‘ra, ular futbolchining hozirgi tayyorgarlik darajasini baholamoqda va qachon maydonga tushishi uning jamoaga moslashish jarayoniga bog‘liq. U jamoaviy o‘yinga kirishish jarayonida ekanligini ta’kidladi.
Bu haqda u "Match TV" telekanalidagi "Hamma Matchga" dasturida ma’lum qildi. Eslatib o‘tamiz, Jerson yozgi transfer oynasida "Flamengo" klubidan 25 million yevroga "Zenit"ga o‘tgan.
Braziliyalik futbolchi allaqachon "sine-belo-goluboylar" safida debyut qilgan va "Rostov"ga qarshi o‘yinning ikkinchi bo‘limida zaxiradan maydonga tushgan. Hozirda uning jamoaga to‘liq moslashishi va shaklga kirishi davom etmoqda.

Семак: Джерсон Рубин в игре стартовый игрок?
Главный тренер футбольного клуба "Зенит" из Санкт-Петербурга Сергей Семак ответил на вопрос, выйдет ли полузащитник Джерсон на поле с первых минут в матче против казанского "Рубина" во втором туре Российской премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Семака, они оценивают текущий уровень подготовки футболиста, и когда он выйдет на поле, зависит от процесса адаптации в команде. Он подчеркнул, что Джерсон находится в процессе вхождения в командную игру.
Об этом он сообщил в программе "Все на матч" на телеканале "Матч ТВ". Напоминаем, что Джерсон перешел в "Зенит" из клуба "Фламенго" за 25 миллионов евро в летнее трансферное окно.
Бразильский футболист уже дебютировал в составе "сине-бело-голубых" и вышел на поле во втором тайме матча против "Ростова". В настоящее время он продолжает полностью адаптироваться в команде и набирать форму.