Bavariya Luis Dias uchun 75 million yevro belgiladi
Matbuotda uzoq vaqtdan beri "Liverpul" jamoasining qanot hujumchisi Luis Diasga "Bavariya" klubi qiziqish bildirayotgani haqida xabarlar berilmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bild nashrining ma’lumotlariga ko‘ra, Myunxenning yirik klubi Dias uchun transfer summasini 80 million yevrogacha ko‘tarishga tayyor emas. Manbalar shuni ta’kidlaydiki, "Bavariya" ichki chegarani taxminan 75 million yevro miqdorida belgilagan.
Shuningdek, "Bavariya" kelishuvga shart qo‘yishni rejalashtirmoqda. Unga ko‘ra, agar "Liverpul" Luis Diasni kelajakda boshqa jamoaga sotadigan bo‘lsa, joriy sotuvdan bir qism daromadni olish huquqiga ega bo‘ladi.
Dias hozirda 28 yoshda. U "Liverpul" safida turli musobaqalarda jami 148 o‘yin o‘tkazib, ularda 41 ta gol urgan va 23 ta golli uzatmani amalga oshirgan.
Ushbu raqamlar uning jamoaga bo‘lgan katta hissasini ko‘rsatadi. Shunday qilib, "Bavariya" klubining bu transferdagi yondashuvi moliyaviy imkoniyatlar va kelajakdagi foyda olishga asoslangan strategiyaga muvofiq bo‘lmoqda.

Бавария назначила 75 миллионов евро для Луиса Диаса
В прессе давно сообщается о заинтересованности клуба "Бавария" в крыле "Ливерпуля" Луисе Диасе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно информации издания Bild, крупный клуб из Мюнхена не готов поднять сумму трансфера Диаса до 80 миллионов евро. Источники подчеркивают, что "Бавария" установила внутренний лимит примерно в 75 миллионов евро.
Кроме того, "Бавария" планирует включить в соглашение условие. Согласно ему, если "Ливерпуль" в будущем продаст Луиса Диаса в другой клуб, он получит право на часть дохода от текущей продажи.
Диас сейчас 28 лет. Он провел в составе "Ливерпуля" в различных турнирах в общей сложности 148 матчей, в которых забил 41 гол и сделал 23 голевые передачи.
Эти цифры показывают его значительный вклад в команду. Таким образом, подход "Баварии" к этому трансферу соответствует стратегии, основанной на финансовых возможностях и получении будущей прибыли.