Semak: Zenit mavsumdagi birinchi o‘yindan mamnun
“Zenit” jamoasining bosh murabbiyi Sergey Semak mavsumning birinchi o‘yini haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unda Sankt-Peterburg jamoasi o‘z maydonida “Rostov”ni 2:1 hisobida mag‘lub etdi. Ushbu g‘alaba iroda bilan qozonildi.
Semakning ta’kidlashicha, mavsum boshida jamoalar tayyorgarlik darajasi turlicha bo‘ladi. Kimdir yaxshiroq tayyorlanadi, kimdir esa kamroq.
Ba’zi vaziyatlarda o‘yin rejalashtirilganidek kechmaydi. Shuningdek, birinchi o‘yin omili ham o‘z ta’sirini ko‘rsatadi.
Do‘stlik uchrashuvlari bilan rasmiy o‘yinlar farq qiladi. Hozircha jamoa mavsumga moslashmoqda.
Hozirda Sergey Semak futbolchilarni Premyer-liganing navbatdagi safar o‘yiniga tayyorlamoqda. “Zenit” 27 iyul, yakshanba kuni “Rubin” bilan Toshkent vaqti bilan 20:00da Kazanda o‘ynaydi.
O‘tgan mavsum “Zenit” Premyer-ligada ikkinchi o‘rinni egallagan. Oldingi olti yilda esa Sergey Semak boshchiligidagi jamoa ketma-ket chempion bo‘lgan.

Семак: Зенит доволен первой игрой сезона
Главный тренер команды "Зенит" Сергей Семак высказал свое мнение о первой игре сезона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В ней санкт-петербургская команда на своем поле одержала победу над "Ростовом" со счетом 2:1. Эта победа была добыта с усилием.
По словам Семака, в начале сезона уровень подготовки команд различен. Кто-то готовится лучше, кто-то же меньше.
В некоторых ситуациях игра проходит не так, как планировалось. Также фактор первой игры оказывает свое влияние.
Дружеские матчи отличаются от официальных игр. Пока команда адаптируется к сезону.
В настоящее время Сергей Семак готовит игроков к следующему выездному матчу в Премьер-лиге. "Зенит" 27 июля, в воскресенье, сыграет с "Рубином" в Казани в 20:00 по ташкентскому времени.
В прошлом сезоне "Зенит" занял второе место в Премьер-лиге. В предыдущие шесть лет команда под руководством Сергея Семака становилась подряд чемпионом.