Ivan Lomaev «Krylya Sovetov» bilan mashg‘ulotda davom etmoqda
Darvozabon Ivan Lomaev 2024/2025 yilgi mavsum yakunida «Krylya Sovetov» klubini tark etdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Hozirda 26 yoshli futbolchi hech qanday klub bilan shartnoma imzolamagan. Shunga qaramay, u «Krylya Sovetov» jamoasi bilan mashg‘ulotlarda ishtirok etmoqda.
Hozirda Ispaniyaning ikkinchi darajali futbol ligasi – Segunda divizionidagi klublar Ivan Lomaevga qiziqish bildirmoqda. Gretsiyaning AEK klubi bilan darvozabon haqida avval ham gaplashilgan edi, biroq hozirda ular muzokaralarni to‘xtatgan.
Bu esa futbolchiga boshqa takliflarni ko‘rib chiqish imkonini beradi. Shu bilan birga, «Krylya Sovetov» jamoasi Lomaevga yangi shartnoma taklif qilishni o‘ylamoqda.
Bu haqda «Chempionat» nashri xabar berdi. Ivan Lomaev «Krylya Sovetov» safida 114 o‘yinda maydonga tushib, 145 ta gol o‘tkazib yuborgan.
Uning kelajagi bo‘yicha turli variantlar ko‘rib chiqilmoqda va futbolchining faoliyati haqida qo‘shimcha ma’lumotlar yaqin kunlarda ma’lum bo‘lishi kutilmoqda.

Иван Ломаев продолжает тренироваться с «Крыльями Советов»
Вратарь Иван Ломаев покинул клуб «Крылья Советов» по окончании сезона 2024/2025. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В настоящее время 26-летний футболист не подписал контракт ни с одним клубом. Тем не менее, он продолжает участвовать в тренировках с командой «Крылья Советов».
В настоящее время клубы второго дивизиона Испании проявляют интерес к Ивану Ломаеву. Ранее также велись переговоры с греческим клубом АЕК о вратаре, однако сейчас они приостановили переговоры.
Это дает футболисту возможность рассмотреть другие предложения. В то же время команда «Крылья Советов» рассматривает возможность предложить Ломаеву новый контракт.
Об этом сообщает издание «Чемпионат». Иван Ломаев провел 114 матчей за «Крылья Советов», пропустив 145 голов.
В настоящее время рассматриваются различные варианты его будущего, и ожидается, что в ближайшие дни будут известны дополнительные сведения о карьере футболиста.