Payshanba kuni «Zenit» yozgi transferlarini taqdim etdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jersondan nega aynan shu raqamni tanlagani so‘raldi. Jersonning so‘zlariga ko‘ra, 9-raqam uning uchun alohida ahamiyatga ega emas.
U butun hayoti davomida 8-raqam ostida o‘ynaganini aytdi. Ammo «Zenit»da bu raqam Vendelga berilgan bo‘lib, u ham Jersonning vatandoshi hisoblanadi va raqamni yaxshi himoya qiladi, dedi futbolchi.
Bu so‘zlar «Match TV» tomonidan keltirildi. Jerson allaqachon «Zenit» safida debyutini o‘tkazdi.
Premyer liga birinchi turida «Rostov»ga qarshi o‘yinda u tanaffusda maydonga tushdi, jamoa o‘yinning o‘sha paytida 0:1 hisobida mag‘lub bo‘layotgan edi. Natijada «Zenit» iroda bilan 2:1 hisobida g‘alaba qozondi.
Keyingi o‘yin «Zenit» uchun 27 iyul, yakshanba kuni bo‘lib o‘tadi. U «Rubin» jamoasining maydonida o‘ynaydi.
Bu o‘yin jamoaning navbatdagi sinovlaridan biri hisoblanadi. Jamoa muxlislari va mutaxassislar «Zenit»ning yangi transferlar bilan qanday natija ko‘rsatishini kuzatishmoqda.

Джерсон рассказал о причине выбора номера 9 в «Зените»
Одним из них стал полузащитник Жерсон, который был куплен у клуба «Фламенго». Бразильский футболист будет защищать цвета «сине-бело-голубой» команды под номером 9.
Жерсона спросили, почему он выбрал именно этот номер. По словам Жерсона, номер 9 не имеет для него особого значения.
Он сказал, что на протяжении всей своей жизни играл под номером 8. Однако в «Зените» этот номер был отдан Венделю, который также является соотечественником Жерсона и хорошо защищает этот номер, сказал футболист.
Эти слова были приведены «Матч ТВ». Жерсон уже дебютировал в составе «Зенита».
В первом туре Премьер-лиги в матче против «Ростова» он вышел на поле в перерыве, когда команда проигрывала 0:1. В результате «Зенит» с характером выиграл 2:1.
Следующий матч «Зенит» проведет 27 июля, в воскресенье. Он пройдет на поле команды «Рубин».
Эта игра является одним из следующих испытаний для команды. Болельщики и специалисты следят за тем, какие результаты покажет «Зенит» с новыми трансферами.