Jerson rus tilini o‘rganishga qat’iy niyat qildi
Sankt-Peterburgning "Zenit" klubiga yangi qo‘shilgan yarimhimoyachi Jerson Rossiyada o‘ynash borasida o‘z maqsadini bildirgan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U rus tilini o‘rganishga qat’iy niyat qilganini ta’kidlab, buning uchun mutaxassisdan yordam so‘rashini aytdi. Jersonning so‘zlariga ko‘ra, rus tilini bilmasdan atrofda ro‘y berayotgan jarayonlarni to‘liq tushunish unga qiyinchilik tug‘diradi.
Avvalroq braziliyalik futbolchi "Flamengo" klubida o‘ynagan. Uning "Zenit"ga o‘tishi 25 million yevroga baholangan.
Jerson "Zenit" safida "Rostov"ga qarshi o‘yinda debyut qilgan bo‘lib, o‘sha o‘yinda jamoa 2:1 hisobida g‘alaba qozongan va futbolchi yaxshi baholangan. Bu yangi futbolchining kelajagi uchun muhim qadam hisoblanadi.
U Rossiyadagi faoliyatida tilni o‘zlashtirish va jamoaga moslashishga alohida e’tibor qaratishini bildirgan. Bu esa uning muvaffaqiyatiga ijobiy ta’sir ko‘rsatishi kutilmoqda.

Джерсон твердо решил изучать русский язык
Полузащитник Джерсон, недавно присоединившийся к клубу "Зенит" из Санкт-Петербурга, заявил о своих целях играть в России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подчеркнул, что твердо намерен учить русский язык и собирается обратиться за помощью к специалисту. По словам Джерсона, незнание русского языка затрудняет ему полное понимание происходящих вокруг процессов.
Ранее бразильский футболист играл в клубе "Фламенго". Его переход в "Зенит" оценен в 25 миллионов евро.
Джерсон дебютировал в составе "Зенита" в матче против "Ростова", в котором команда одержала победу со счетом 2:1, и футболист был хорошо оценен. Это важный шаг для будущего нового игрока.
Он заявил, что уделит особое внимание освоению языка и адаптации в команде в своей деятельности в России. Ожидается, что это положительно скажется на его успехе.