Jerson Zenitdagi debyutidan mamnunligini bildirdi
Yarim himoyachi Jerson «Zenit» jamoasi safida Rossiya Premyer-ligasining birinchi turida «Rostov»ga qarshi o‘yinda debyut qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Braziliyalik futbolchi o‘yinning tanaffusida maydonga tushdi va shundan so‘ng Sankt-Peterburg jamoasi hisobni o‘zgartirib, 2:1 hisobida g‘alaba qozondi. Jerson «ko‘k-oq-ko‘k» jamoasida debyuti haqidagi taassurotlari bilan o‘rtoqlashdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, debyutdan juda xursand. Jamoaning o‘yini ham yaxshi bo‘lganini ta’kidladi.
Eng muhimi, g‘alaba qozonish ekanligini aytdi va endi shu ruhda davom etish zarurligini bildirdi. Keyingi Rossiya chempionati o‘yini 27 iyul, yakshanba kuni bo‘lib o‘tadi.
Sergey Semak boshchiligidagi «Zenit» jamoasi safarda «Rubin» bilan to‘qnashadi. O‘yinning boshlanish vaqti Moskva vaqti bilan soat 20:00 da belgilangandir.

Жерсон выразил удовлетворение своим дебютом в Зените
Полузащитник Жерсон дебютировал в составе команды «Зенит» в первом туре Российской Премьер-лиги против «Ростова». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Бразильский футболист вышел на поле в перерыве и после этого санкт-петербургская команда изменила счет и одержала победу 2:1. Жерсон поделился впечатлениями о своем дебюте в «сине-бело-голубой» команде.
По его словам, он очень рад дебюту. Он отметил, что игра команды также была хорошей.
Самое главное, по его словам, это победа, и теперь необходимо продолжать в том же духе. Следующий матч чемпионата России пройдет 27 июля, в воскресенье.
Команда «Зенит» под руководством Сергея Семака встретится в гостях с «Рубином». Время начала матча назначено на 20:00 по московскому времени.