Glenn Beyl Belgiya klubi «Antverpen»ga o‘tdi
30 yoshli himoyachi Glenn Beyl Belgiya klubi «Antverpen»ga o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Himoyaning qanotida o‘ynovchi futbolchi bilan bir yillik shartnoma imzolandi. Shartnomada avtomatik ravishda yana bir yilga uzaytirish imkoniyati mavjud.
So‘nggi to‘rt yil davomida Beyl Rossiya federatsiyasining «Krilya Sovetov» Samarqand klubida to‘p surdi. U jamoani yaqinda, iyul oyining birinchi o‘n kunligida tark etdi.
Glenn Beyl Niderlandiyaning «Groningen» klubida tarbiyalangan. Shuningdek, u o‘z vatanida «Dordrext» va «Emmen» jamoalarida ham o‘ynagan.
«Antverpen» joriy mavsumda Belgiya chempionatining turnir jadvalida beshinchi o‘rinni egalladi. Bir necha yil avval ushbu klub UEFA Chempionlar Ligasi musobaqasida ham ishtirok etgan.
Yangi jamoasida Beyl o‘z tajribasi va mahorati bilan o‘yin sifatini oshirishga harakat qiladi. Uning transferi «Antverpen» uchun kuchli qo‘shimcha bo‘lishi kutilmoqda.

ясно ветер 3.3 м/с, СЗ
30-летний защитник Гленн Бейл перешел в бельгийский клуб «Антверпен». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Защитник, играющий на фланге, подписал контракт на один год. В контракте предусмотрена возможность автоматического продления еще на один год.
В последние четыре года Бейл играл за российский клуб «Крылья Советов» из Самары. Он покинул команду недавно, в первой декаде июля.
Гленн Бейл был воспитан в нидерландском клубе «Гронинген». Также он играл в своей стране за команды «Дордрехт» и «Эммен».
«Антверпен» в текущем сезоне занимает пятое место в турнирной таблице бельгийского чемпионата. Несколько лет назад этот клуб также участвовал в турнире Лиги чемпионов УЕФА.
В новой команде Бейл будет стараться повысить качество игры своим опытом и мастерством. Ожидается, что его трансфер станет сильным дополнением для «Антверпена».