Torpedo-BelAZ jamoasi Konferensiyalar ligasining ikkinchi saralash bosqichida Xayfa shahrining Makkabi jamoasi bilan o‘ynadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘yinning boshida mehmonlar safidan E’tan Azulay zarbasi darvozabon tomonidan darvoza ustuniga qaytarildi. Vadim Pobudey o‘ng qanotdan uzatilgan to‘pni uzoqdagi darvoza tomon yo‘lladi, ammo to‘p biroz o‘ngga burilib ketdi.
Torpedo-BelAZ darvozaboni uzoq masofadan otilgan Dia Sabaning zarbasini burchak to‘pidan keyin saqlab qoldi. Birinchi bo‘limning 45-daqiqasida Isroilliklar chap qanotdan markazga uzatilgan to‘pni Abduley Sek qabul qilib, chap burchakka aniq zarba berib hisobni ochdi – 0:1.
Ikkinchi bo‘lim boshida Kirill Premudrov raqib jarima maydonida to‘pni olib, chap burchakka kuchli zarba berdi va hisobni tenglashtirdi – 1:1. Chap qanotdan markazga ajoyib uzatma kelib, Stiven Alfred raqibdan yuqoriroq sakrab, bosh bilan zarba berdi, ammo to‘p maqsaddan ancha yuqoriga ketdi.
Keyingi o‘yinda g‘olib aniq bo‘ladi. O‘yin protokoli: Torpedo-BelAZ 1:1 Makkabi Xayfa.
Gollar: 45’ – Abduley Sek (0:1), 48’ – Kirill Premudrov (1:1). Jamoalar tarkibi va zaxiradagi o‘yinchilar ro‘yxati taqdim etildi.
Ushbu o‘yin stadion "Sombathey Xaladash"da bo‘lib o‘tdi. Keyingi uchrashuvda jamoalar g‘olibini aniqlaydi.

Торпедо-БЕЛАЗ МАККБИ сравнял счёт с Хайфой
Команда Торпедо-БелАЗ сыграла с командой Макаби из города Хайфа во втором квалификационном раунде Лиги конференций. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В начале игры удар Этана Азулая из состава гостей был отбит вратарем на перекладину. Вадим Побудей направил мяч в дальний угол после передачи с правого фланга, но мяч немного ушел вправо.
Вратарь Торпедо-БелАЗ сохранил удар Диа Сабана с дальнего расстояния после углового. На 45-й минуте первого тайма израильтяне получили мяч, переданный с левого фланга, Абдулей Сек принял его и точно пробил в левый угол, открыв счет – 0:1.
В начале второго тайма Кирилл Премудров завладел мячом в штрафной соперника, мощно пробил в левый угол и сравнял счет – 1:1. Прекрасная передача с левого фланга привела к тому, что Стивен Альфред, прыгнув выше соперника, пробил головой, но мяч ушел значительно выше цели.
В следующем матче победитель будет определен. Протокол игры: Торпедо-БелАЗ 1:1 Макаби Хайфа.
Голы: 45’ – Абдулей Сек (0:1), 48’ – Кирилл Премудров (1:1). Представлены составы команд и список запасных игроков.