Dyokeresh Arsenalda Anri raqamini oladi
Hujumchi Viktor Dyokeresh yaqinda "Arsenal" jamoasi libosini kiyadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
"Kanonnirlar" 27 yoshli shved futbolchining transferi bo‘yicha to‘liq kelishuvga erishdilar va shanba kuni u tibbiy ko‘rikdan o‘tadi. The Athletic nashrining ma’lumot berishicha, Dyokeresh "Arsenal"da 14-raqamni oladi.
Aynan shu raqam ostida ilgari hujumda "kanonnirlar" safida taniqli futbolchi Tyerri Anri o‘ynagan. Uning keyingi vorislari orasida Teo Uotkott, Pyer-Emerik Obameyang va Eddi Nketiya bor edi.
O‘tgan mavsum Angliya Premer-ligasida "Arsenal" ikkinchi o‘rinni egalladi. Mikel Arteta boshchiligidagi jamoa "Liverpul"dan 10 ochko kam to‘pladi.
Jamoa yangi mavsumda yuqori natijalarga erishish uchun tayyorgarlik ko‘rmoqda. Viktor Dyokereshning kelishi hujum chizig‘ini mustahkamlashda muhim qadam hisoblanadi.

Дйокереш возьмет номер Анри в Арсенале
Нападающий Виктор Дйокереш вскоре наденет форму команды "Арсенал". Об этом сообщает Euro-football.ru.
"Канониры" достигли полного соглашения по трансферу 27-летнего шведского футболиста, и в субботу он пройдет медицинское обследование. По данным издания The Athletic, Дйокереш получит номер 14 в "Арсенале".
Именно под этим номером ранее в атаке за "канониров" играл знаменитый футболист Тьерри Анри. Среди его последователей были Тео Уолкотт, Пьер-Эмерик Обамеянг и Эдди Нкетия.
В прошлом сезоне "Арсенал" занял второе место в Английской Премьер-лиге. Команда под руководством Микеля Артеты набрала на 10 очков меньше, чем "Ливерпуль".
Команда готовится к новому сезону, чтобы добиться высоких результатов. Приход Виктора Дйокереша считается важным шагом в укреплении атакующей линии.