Dana Uayt: "UFC Rossiyada o‘tishi Tramp va Putinga bog‘liq"
UFC prezidenti Dana Uayt Rossiyada musobaqalar tashkil qilish masalasi haqida o‘z fikrini bildirdi. Unga ko‘ra, bu jarayonga ikki katta siyosiy arbob – AQSH prezidenti Donald Tramp va Rossiya prezidenti Vladimir Putin ta’sir ko‘rsatadi.
"UFC janglarini Moskva yoki Sankt-Peterburgda o‘tkazishimiz mumkin. Biroq buni amalga oshishi Donald Tramp va Vladimir Putinga bog‘liq. Nimani nazarda tutganimni tushungandirsiz", – dedi Uayt "Ushataika" YouTube kanaliga bergan intervyusida.
Bu bayonot UFC vakillari Rossiyada katta musobaqalar o‘tkazish borasida muayyan to‘siqlarga duch kelishi mumkinligini anglatadi. Qayd etish joizki, UFC avval ham Moskvada turnir tashkil qilgan va Rossiyalik jangchilar promoushenda katta muvaffaqiyatlarga erishib kelmoqda.
Eslatib o‘tamiz, UFC ning oxirgi katta turniri – "UFC 313" AQSHda bo‘lib o‘tdi. Hozircha promoushenning Rossiyada yana bir turnir tashkil etishi borasida rasmiy qaror qabul qilinmagan.

Дана Уайт: "UFC в России зависит от Трампа и Путина"
Президент UFC Дана Уайт высказал свое мнение о вопросе организации соревнований в России. По его словам, на этот процесс влияют два крупных политических деятеля – президент США Дональд Трамп и президент России Владимир Путин.
"Мы можем провести бои UFC в Москве или Санкт-Петербурге. Однако это зависит от Дональда Трампа и Владимира Путина. Вы понимаете, что я имею в виду", – сказал Уайт в интервью YouTube-каналу "Ушатаика".
Это заявление означает, что представители UFC могут столкнуться с определенными препятствиями при организации крупных соревнований в России. Стоит отметить, что UFC уже проводил турниры в Москве, и российские бойцы добиваются больших успехов в промоушене.
Напоминаем, что последний крупный турнир UFC – "UFC 313" прошел в США. На данный момент не принято официального решения о проведении еще одного турнира промоушена в России.