Lovchev: Dzyuba hali ham taniqli futbolchi
Sobiq Moskva “Spartak” jamoasi va SSSR terma jamoasi o‘yinchisi Yevgeniy Lovchev hujumchi Artyom Dzyubaning faoliyatini davom ettirish istagini yuqori baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
36 yoshli futbolchi, Rossiya terma jamoasi tarixida eng ko‘p gol urgan rekordchi sifatida, yaqinda Tolyatti shahridagi “Akron” klubi bilan bir mavsumga shartnoma imzoladi. Lovchevning so‘zlariga ko‘ra, Dzyuba hozirda kelajakda farovon yashash uchun pul ishlamoqda va 40 yoshgacha o‘ynashiga hayron qolmaslik kerak.
Hujumchi hali ham o‘z sohasida taniqli shaxs bo‘lib, agar u ertaga futbolni tark etsa, oilasini kim ta’minlashi ma’lum emas. O‘tgan mavsumda Dzyuba “Spartak”, “Zenit” va “Lokomotiv” kabi jamoalarda o‘ynab, klub darajasida 24 o‘yinda maydonga tushib, 10 ta gol urdi va 7 ta samarali uzatma berdi.
Bu natijalar uning hali ham yuqori darajada o‘ynayotganidan dalolat beradi. Artyom Dzyubaning tajribasi va mahorati jamoalar uchun katta ahamiyatga ega bo‘lib, u o‘z faoliyatini davom ettirishga qat’iy qaror qilgan.

Ловчев: Дзюба все еще известный футболист
Бывший игрок московского "Спартака" и сборной СССР Евгений Ловчев высоко оценил желание нападающего Артема Дзюбы продолжить карьеру. Об этом сообщает Euro-football.ru.
36-летний футболист, являющийся рекордсменом по количеству голов за сборную России, недавно подписал контракт на один сезон с клубом "Акрон" из Тольятти. По словам Ловчева, Дзюба сейчас зарабатывает деньги для комфортной жизни в будущем, и не стоит удивляться, если он будет играть до 40 лет.
Нападающий все еще является известной фигурой в своей области, и если он завтра уйдет из футбола, неизвестно, кто будет обеспечивать его семью. В прошлом сезоне Дзюба, играя за такие команды, как "Спартак", "Зенит" и "Локомотив", провел 24 матча на клубном уровне, забил 10 голов и отдал 7 результативных передач.
Эти результаты свидетельствуют о том, что он все еще играет на высоком уровне. Опыт и мастерство Артема Дзюбы имеют большое значение для команд, и он твердо решил продолжить свою карьеру.