Lovchev: Spartak himoyasi zaif, transfer noto‘g‘ri
Veteran "Spartak" klubi sobiq futbolchisi Yevgeniy Lovchev jamoani tanqid qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘tgan yillardagi mashhur futbolchi sifatida "qizil-oq" jamoaning yozgi transferlar bozoridagi faoliyatidan norozi ekanligini bildirdi. Lovchev fikricha, "Spartak" jamoasining himoyasi juda zaif, ammo klub doim hujumchilarni sotib olishga e'tibor qaratmoqda.
U sport direktori Fransis Kahigao ishini muvaffaqiyatsiz deb baholadi. Sobiq futbolchi aytishicha, futbolchilarni oladigan tizim noto‘g‘ri ishlamoqda: ular avval o‘ynamaydi, keyin esa bir yil ichida klubdan ketkaziladi.
"Spartak"da sport direktorlar tez-tez o‘zgarib turadi, ammo ularni yaxshi tanimaydi, dedi Lovchev. Shuningdek, u jamoaning himoya chizig‘ini kuchaytirish zarurligini ta’kidladi, nafaqat markazda, balki qanotlarda ham.
"Spartak"ning keyingi o‘yini 26 iyul kuni uy maydonida "Baltika" jamoasiga qarshi bo‘lib o‘tadi. Ushbu o‘yin jamoa uchun muhim ahamiyatga ega.

Ловчев: Защита Спартака слабая, трансфер неправильный
Ветеран клуба "Спартак" бывший футболист Евгений Ловчев раскритиковал команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он заявил, что как известный футболист прошлых лет недоволен действиями "красно-белых" на летнем трансферном рынке. По мнению Ловчева, защита команды "Спартак" очень слабая, однако клуб всегда обращает внимание на покупку нападающих.
Он оценил работу спортивного директора Франсиса Кахигао как неудачную. Бывший футболист отметил, что система приобретения игроков работает неправильно: они сначала не играют, а затем через год покидают клуб.
«В Спартаке спортивные директора часто меняются, но я их не знаю», — сказал Ловчев. Он также подчеркнул необходимость усиления защитной линии команды, не только в центре, но и на флангах.
Следующий матч "Спартака" состоится 26 июля на домашнем стадионе против команды "Балтика". Эта игра имеет важное значение для команды.